Redakcja: prof. Stanisław Mocek Regeneracja! Społeczeństwo Wielowątkowa publikacja zgłębia problematykę odnowy społecznej w obliczu licznych wyzwań współczesnego świata.
27-09-2023 Społeczne Wynalazki odc. 17 – Smacznie, innowacyjnie, roślinnie Jak skutecznie zmieniać ludzkie nawyki i społeczną świadomość w kwestii diety roślinnej?
Aleksandra Zemke Współtworzone. Innowacje społeczne w Barcelonie Socjologiczny reportaż wieloletniej działaczki o Barcelonie - europejskiej stolicy innowacji i odważnych polityk lokalnych
Kirsten Bound, Geoff Mulgan Kompendium metod wdrażania innowacji Kompendium przygotowane przez zespół Nesty zawiera opisy różnych technik, narzędzi oraz procesów, które pomagają w rozwoju nowych pomysłów.
23-08-2023 Społeczne Wynalazki odc. 16 – Bezwarunkowy dochód podstawowy Czym jest Bezwarunkowy Dochód Podstawowy (BDP)? Czy w przyszłości stanie się nowym prawem obywatelskim?
Maciej Onyszkiewicz, Łukasz Ostrowski, Aleksandra Pierścińska, Maria Wiśnicka Ewaluacja. Jak to się robi? Powstały ze współpracy zespołu Stoczni i Fundacji Wolności poradnik zawiera praktyczne wskazówki w jaki sposób realizować działania ewaluacyjne i jak wykorzystywać ich efekty.
01-08-2023 Społeczne Wynalazki odc. 15 – Innowacje i biznes Jakie innowacje społeczne rozwijają się w firmach, albo działają w modelu komercyjnym? Czym są Startupy Pozytywnego Wpływu?
26-07-2023 Koszulka Trojańska | Innowacje-inspiracje #1 Jak się przebić z przekazem, gdy adresujesz go do społeczności całkowicie hermetycznej i niedopuszczającej jakichkolwiek komunikatów z zewnątrz?
Theo Keane, Brenton Caffin, Michael Soto, Ayush Chauhan, Rikta Krishnaswamy, Geke van Dijk, Megha Wadhawan Zrób to sam. Twój wpływ na rozwój Prosty w obsłudze i użytkowaniu zestaw narzędzi mający wesprzeć innowatorów w formułowaniu, wdrażaniu i dostosowywaniu pomysłów.
20-07-2023 Społeczne Wynalazki – W Helsinkach – Mummodisko Mummodisko to inicjatywa zajmująca się integracją międzypokoleniową - poprzez organizowanie tanecznych imprez.
10-07-2023 Invisible Cities – bezdomność jako kompetencja Osoby bezdomne, albo mające za sobą to doświadczenie znają miasto od podszewki i mają swoje wyjątkowe spojrzenia na te same miejsca.
07-07-2023 Społeczne Wynalazki odc. 14 – Jak widzimy działania społeczne? Jak postrzegane są innowatorzy/ki społeczne i organizacje? Jakim zmianom ten wizerunek ulegał przez ostanie lata? Czy mamy jakieś sposoby, żeby na niego wpływać?
06-07-2023 Wymiary współpracy w innowacjach społecznych – Strefa Zarządzania Uniwersytetu SWPS Czemu służą innowacje społeczne? Czym jest współbycie, współpraca i współuczenie się w tym kontekście? Pogłębionej odpowiedzi na te pytania udzieli Karolina Osterczuk.
Redakcja: Bolesław Rok i Mirella Panek-Owsiańska Startupy Pozytywnego Wpływu. Ekosystem zmiany Raport publikowany corocznie przez Kozminski Business Hub poświęcony pozytywnemu wpływowi społecznemu organizacji pozarządowych oraz firm.
23-06-2023 Makeright | Innowacje-inspiracje #2 Czy kreatywność przestępcy można wykorzystać do zapobiegania przestępcom, chroniąc potencjalne ofiary, a jemu samemu ułatwiając powrót do społeczeństwa?
21-06-2023 Starość – Marta Białek-Graczyk w podcaście K3 Marta Białek-Graczyk opowiada o społecznym postrzeganiu starości, wyzwaniami związanymi ze starzeniem się społeczeństwa i innowacjami, będącymi odpowiedziami na te wyzwania.
Karolina Osterczuk The Institutionalization of Social Innovation Praca doktorska opisuje dynamikę współtworzenia innowacji społecznych na przykładzie Miejsca Akcji Paca 40, Spożywczej Kooperatywy Dobrze i Osiedla Otwarty Jazdów.
23-05-2023 Społeczne Wynalazki odc. 13 – Nowa spółdzielczość Zagłębiamy się w świat spółdzielczości! Po co innowatorom_kom społecznym wiedza o tym blisko dwustuletnim modelu działania? Jak można wykorzystywać go dzisiaj?
Praca zbiorowa Głos w sprawie wsparcia innowacji społecznych Tekst przedstawia możliwe kierunki wsparcia innowacji społecznych w Polsce.
Joanna Wardzińska, Teresa Zagrodzka Czas na innowacje – czas na pieniądze Publikacja przedstawia różne źródła finansowania innowacji społecznych w Polsce. Autorki analizują je, wskazując ich zalety, ograniczenia i zastosowania.
Paul Miller, Jessica Stacey Dobra inkubacja. Sztuka wspierania przedsięwzięć społecznych na wczesnym etapie ich rozwoju Autorzy opisują zależności występujące w rozwoju działań społecznych. Opisana wiedza zostaje usystematyzowana w zbiór najbardziej skutecznych metod i narzędzi inkubacji.
21-04-2023 Społeczne Wynalazki odc. 12 – Wspólna BAZA dla wszystkich Co jest właściwie takiego innowacyjnego w nowej knajpie przy warszawskim placu Zbawiciela?
Jan Jakub Wygnański System wsparcia innowacji społecznych w Polsce Publikacja przedstawia możliwe podejścia do mapowania i rozumienia systemu (i ekosystemu) innowacji społecznych
Natalia Mileszyk Prawa autorskie w inkubatorach innowacji społecznych Zbiór wiedzy i praktycznych podpowiedzi nt. prawa autorskiego w procesie rozwijania innowacji dla osób działających w inkubatorach innowacji społecznych.
Katarzyna Sadło Rady na RODO. Poradnik dla zespołów inkubatorów innowacji społecznych Przystępny poradnik wspierający zespoły inkubatorów innowacji finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w realizacji obowiązków związanych z przetwarzaniem danych osobowych.
Agnieszka Sikorska Planowanie i prowadzenie warsztatów Design Thinking Publikacja pokazująca proces i scenariusze warsztatów prowadzonych według "Design Thinking" - bardzo popularnej metody przy projektowaniu innowacji społecznych.
Stephen J. Barnett Skalowanie innowacji społecznych. Siedem kroków do wykorzystania Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) W niniejszym zestawie narzędzi autor opisuje siedem strategicznych kroków, które warto podjąć w celu wsparcia rozwoju innowacji społecznych.
Armelle Ledan Eksperymenty społeczne. Praktyczny przewodnik dla projektodawców Praktyczny przewodnik wspierający promotorów projektów EaSI, którzy przygotowują eksperymenty społeczne. Publikacja może okazać się pomocna projektom prowadzonym w ramach zarządzania dzielonego.
Agnieszka Płoska, Natalia Siuda-Piotrowska, Alicja Żarkiewicz Każda duża zmiana zaczyna się od małego kroku Publikacja jest zapisem podejścia do innowacji społecznych, które wcielają w życie twórczynie i twórcy inkubatora INNaczej.
15-03-2023 Cohousing – jedna recepta na wiele problemów Pod wymyślnym określeniem "cohousing" kryje się po prostu wspólne mieszkanie. Niby żadna innowacja - a jednak może stanowić klucz do rozwiązania całej gamy problemów społecznych.
10-03-2023 Społeczne wynalazki – odcinek 11 – Uzdrowić myślenie o chorowaniu Czym są "obrazy choroby"? O co chodzi w trzech wymiarach chorowania? Dlaczego o chorobach powinni rozmawiać nie tylko lekarze?
08-03-2023 3 ciekawe innowacje od kobiet dla kobiet Korzystamy z Dnia Kobiet jako pretekstu do przypomnienia kilku innowacji społecznych tworzonych z myślą o kobietach i dziewczynach.