Fajna energia obywatelska. Jak stworzyć Wspólnotę Energetyczną?

 • Kiedy:
  22 września (piatek), godz. 9:30-10:30
 • Prowadzenie:
  Bob Kamiński, FAMILOK Spółdzielnia Socjalna
  Darek Ewald Ryczkowski, Wspólnota Wielopokoleniowa
 • Sala:
  Poziom 0, Strefa C
 • Formuła:
  Prezentacja połączona z dyskusją

W czasie spotkania przedstawimy korzyści płynące z tworzenia lokalnych obywatelskich wspólnot energetycznych i porozmawiamy o nich. Przeprowadzimy też krótki warsztat “Alternatywny model społeczności energetycznej. Jak stworzyć wspólnotę energetyczną i nie zwariować?”

Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich zainteresowanych ideą i praktycznymi aspektami tworzenia i funkcjonowania tego rodzaju wspólnot energetycznych oraz innych struktur umożliwiających znaczące obniżenie kosztów energii i podwyższenie komfortu życia dzięki współpracy w lokalnej społeczności.

Może się też okazać, że udział w tym spotkaniu będzie pierwszym krokiem do współtworzenia sieci wspólnot energetycznych. Tego nie wiemy, ale wiemy, że wspólnie możemy się spodziewać… fajnej energii na spotkaniu.

Mamy za sobą udział w licznych inicjatywach związanych z tematyką ubóstwa energetycznego, m.in. ”Social Innovation to Tackle Energy Poverty” organizowanych przez ASHOKA czy Naradzie Obywatelskiej o Energii. Wspieraliśmy program „Social Tides Aspire” prowadzony przez INCO i Google, współpracowaliśmy z CoopTech, REScoop EU oraz ERASMUS+

Co warto przeczytać przed lub po spotkaniu?

Zachęcamy, by poznać szerszy kontekst Fajnej Energii na Facebooku: https://www.facebook.com/FajnaEnergia i www:  http://energia.fajna.eu/ oraz by przeczytać:

Warto też zajrzeć na strony:

Prowadzenie:

 • mężczyzna w różowej koszulce z długimi rękawami o zaczesanych włosach i dość długiej, wąskiej brodzie opiera się rekami na biodrach w jednej trzymając laptopa

  Bob Kamiński

  Społecznik, manager, innowator społeczny, finalista konkursu ”Social Innovation to Tackle Energy Poverty” (ASHOKA), absolwent programu “Social Tides Aspire” (INCO & GOOGLE), członek Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej,

 • foto

  Darek Ewald Ryczkowski

  Górnoślązak, przedsiębiorca społeczny, innowator, animator partycypacji na terenach wiejskich, członek zarządu Gildii Przedsiębiorstw Społecznych, dumny absolwent pierwszego Wydziału Innowacji.

Skip to content