4. wymIaNNaGdynia 21 i 22 września 2023

Rozum zbiorowy w czasach sztucznej inteligencji.

 • Kiedy:
  21 września (czwartek), godz. 11:15-11:40
 • Prowadzenie:
  dr Alek Tarkowski
 • Sala:
  Poziom 0, Strefa C
Wiele osób uważa, że nowe technologie to czynnik, który dzisiaj najsilniej zmienia nasze społeczeństwa. Dziś taką technologią jest sztuczna inteligencja – ale czy to oznacza, że innowatorzy społeczni i innowatorki społeczne będą wkrótce “gatunkiem zagrożonym”? Alek opowie o tym, dlaczego tak nie będzie. Ale też pokaże, że wdrażając innowacje społeczne warto ze zdrowym rozsądkiem podchodzić do nowych technologii. Silna zmiana społeczna może polegać na połączeniu energii społecznej z mądrym wykorzystaniem technologii.

Prowadzenie:

 • uśmiechnięty mężczyzna w średnim wieku

  dr Alek Tarkowski

  Jest aktywistą cyfrowym, strategiem i socjologiem technologii. Jest fundatorem i dyrektorem ds. strategii w europejskim think tanku Open Future Foundation. Pełni funkcję przewodniczącego Rady Fundacji w Fundacji Centrum Cyfrowe oraz członka Board of Directors w amerykańskiej fundacji Creative Commons. Jest członkiem i współzałożycielem Communia, europejskiego stowarzyszenia prowadzącego działania rzecznicze na rzecz cyfrowej domeny publicznej.

  Zajmuje się strategiami i politykami publicznymi, dzięki którym technologie cyfrowe służą dobru wspólnemu. New Europe Challenger 2016, absolwent Leadership Academy of Poland (rocznik 2017).

  W wolnym czasie hoduje warzywa, piecze chleb i biega.

Skip to content