4. wymIaNNaGdynia 21 i 22 września 2023

Zapraszamy na wymIaNNę!

Przed nami kolejna wymIaNNa – porozmawiajmy o innowacjach społecznych.

Spotkamy się już po raz czwarty, by wspólnie porozmawiać i wymieniać się doświadczeniami związanymi z innowacjami społecznymi, a więc z nowymi sposobami działania, usługami, a także przedmiotami i urządzeniami, które lepiej niż dotychczas odpowiadają na realne potrzeby społeczne. Takimi, które – parafrazując słowa prezydenta Lincolna o demokracji – tworzone są przez ludzi, dla ludzi i z ludźmi.

W tym roku widzimy się 21 i 22 września (czwartek i piątek) – do Gdyni i Gdańska.

Głównym miejscem naszego spotkania będzie Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni –  idealne miejsce do dzielenia się wiedzą i wymiany doświadczeń. Drugi dzień spędzimy częściowo w tym samym miejscu, ale będziemy także odwiedzać różne instytucje i przestrzenie w Gdańsku i Gdyni – takie, które same są innowacjami społecznymi lub są im przyjazne.

wymIaNNę organizujemy już kolejny raz w ramach projektu Katalizator innowacji społecznych, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Co się będzie działo?

Chcemy, aby te dwa dni były czasem poznawania nowych pomysłów i ludzi, inspirowania siebie nawzajem a także budowania relacji na przyszłość.

Tak jak w poprzednich edycjach, w tym roku również proponujemy Wam różne formaty spotkań i rozmów o innowacjach. Będą to sesje warsztatowe mające na celu poszerzenie kompetencji, pogłębienie wiedzy i wymianę doświadczeń oraz wspomniane już wizyty studyjne. Oczywiście nie zabraknie też mniej oficjalnych i mniej ustrukturyzowanych momentów, kiedy będziecie mogli lepiej się poznać, zapamiętać i zainspirować siebie nawzajem.

Dla kogo jest wymIaNNa?

Na wymIaNNę zapraszamy wszystkich, którzy zajmują się innowacjami społecznymi:

  • innowatorów i innowatorki, czyli osoby, które samodzielnie lub przy wsparciu innych tworzą innowacje społeczne – wymyślają je, sprawdzają w praktyce, rozwijają zwiększając ich skalę i/lub zapewniając im trwałość,
  • przedstawicielki i przedstawicieli instytucji wspierających innowacje: inkubatorów innowacji społecznych, samorządów lokalnych, administracji centralnej, uczelni, grantodawców, instytucji finansowych czy firm zaangażowanych społecznie,
  • wszystkie osoby w inny sposób związane z obszarem innowacji społecznych lub zainteresowane nim.

Program

Zapraszamy do zapoznania się z programem. To już niemal finalna jego wersja (ale nadal się rozbudowuje…)

 

Dzień 1: 21 września 2023 r.

Czas na rejestrację, poranną kawę i przywitanie się ze znajomymi ;).

W czasie wymIaNNy będą tylko dwa momenty, gdy spotkamy się wszyscy razem na jednej sali. To będzie jeden z nich 😉

Chcemy wspólnie zacząć, zobaczyć się, ucieszyć, a potem wspólnie posłuchać wystąpienia dr Alka Tarkowskiego „Rozum zbiorowy w czasach sztucznej inteligencji.”

Spotkamy się w sali C.

Zapraszamy do udziału w kilku atrakcjach pozwalających lepiej poznać Gdynię. Zapisy na nie odbędą się już w czasie samej wymIaNNy.

Od 20.00 zapraszamy na wieczorne spotkanie do Konsulatu Kultury mieszczącego się w d. Domu Marynarza Szwedzkiego przy ul. Jana z Kolna 25 w Gdyni.

Na miejscu będzie możliwość kupienia przekąsek i napojów. My postaramy się o muzykę.

Dzień 2: 22 września 2023 r.

Zapraszamy na wspólne śniadanie do Parku Naukowo-Technologicznego.

Zapraszamy ponownie do sali C na podsumowanie tego, co za nami.

Informacje logistyczne

Zwrot kosztów podróży

Osobom, które wyraziły w formularzu zgłoszeniowym potrzebę zwrotu kosztów podróży, zapewniamy taką możliwość. Możemy zwrócić koszty podróży komunikacją zbiorową (2. klasa PKP lub autobus). W przypadku podróży samochodem, zwracamy koszty do wysokości ceny biletu 2. klasy PKP/PKS na analogicznej trasie.

Aby otrzymać zwrot, prosimy o przyjechanie na wymIaNNę z wypełnionym, wydrukowanym i podpisanym formularzem zwrotu kosztów, który otrzymali Państwo mailem. W przypadku podróży komunikacją zbiorową prosimy o dołączenie do formularza biletu na trasie do Gdyni i z powrotem (o ile bilet powrotny będzie miał formę elektroniczną). Jeśli bilet powrotny będzie kupowany później lub będzie kupiony w kasie, to poprosimy o jego dosłanie po wymIaNNie.

W przypadku podróży samochodem załącznikiem do formularza musi być wydruk  cennika biletów 2 klasy na analogicznej trasie.

Dokumenty będziemy zbierać na miejscu, w recepcji.

 

Noclegi

Wszystkie osoby uczestniczące w wymIaNNie, którym potwierdziliśmy możliwość skorzystania z opłacanych przez nas noclegów dostały już informację dotyczącą konkretnego hotelu, w którym będzie czekał na nie pokój. Gdyby do kogoś mail nie dotarł, prosimy o maila na adres wymianna@stocznia.org.pl.

Dostępność wydarzenia

Bardzo zależy nam, aby wydarzenie było dostępne dla osób z różnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami. Przestrzenie, w których będą odbywać się sesje i wydarzenie wieczorne są dostosowane do potrzeb osób z ograniczeniami ruchu. Może się jednak okazać, że część miejsc, do których dotrzemy w czasie wizyt studyjnych dostosowana nie będzie.

Wygospodarowaliśmy przestrzeń na tzw. pokój wyciszenia.

W formularzu zgłoszeniowym zbieraliśmy informacje na temat innych potrzeb i rozwiązań umożliwiających udział (np. tłumaczenie na PJM, pętla indukcyjna, asysta), które postaramy się zapewnić.

Posiłki

W czasie wymIaNNy zapewniamy napoje i posiłki: lunch w czwartek i piątek oraz śniadanie w piątek. Co do zasady będą to potrawy wegańskie. Śniadanie i kolację w czwartek musicie Państwo zapewnić sobie we własnym zakresie.

Opieka nad dziećmi

Bardzo nam zależy, by w wymIaNNie mogły wziąć udział także osoby mające pod opieką małe dzieci. Na miejscu zapewnimy opiekę nad dziećmi. Jesteśmy także w stanie pokryć koszty opieki nad innymi osobami.

Organizatorzy i partnerzy

Organizatorami 4. wymIaNNy są:

  • Fundacja Stocznia

    Od ponad 14 lat tworzymy i wspieramy skuteczne rozwiązania dla problemów społecznych, włączamy obywateli i obywatelki w decydowanie o sprawach publicznych oraz pomagamy organizacjom i samorządom planować i realizować działania społeczne. Rozwijamy i upowszechniamy dobre praktyki, tworzymy narzędzia ułatwiające działalność społeczną, prowadzimy badania społeczne, szkolimy oraz opracowujemy materiały edukacyjne. Z efektów naszych działań korzystają m.in. seniorzy, uczniowie i nauczyciele, mieszkańcy, aktywiści i urzędnicy samorządowi z całej Polski. Wierzymy, że wiele ważnych społecznie potrzeb wymaga nowego podejścia. Dlatego samodzielnie, lub pomagając innym, szukamy, dopracowujemy i sprawdzamy w praktyce nowatorskie rozwiązania, czyli innowacje społeczne.

  • Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych

    Staramy się tak wpływać na zmiany systemu społeczno-ekonomicznego, aby był on coraz bardziej elastyczny, otwarty na współpracę i efektywny. Uważamy, że nie jest to możliwe bez włączania obywateli w tworzenie i realizację zadań publicznych. Dlatego też takie terminy jak „ekonomia społeczna” czy „partycypacja publiczna” są dla nas bardzo ważne. Prowadzimy inkubator innowacji społecznych w obszarze rynku pracy przyszłości – TransferHUB. Wraz z Fundacją Stocznia tworzymy Katalizator Innowacji Społecznych.

  • Miasto Gdynia

    Miasto Gdynia od lat wspiera innowacje społeczne i stara się w nowatorski sposób odpowiadać na wyzwania i potrzeby społeczne mieszkańców Gdyni. Zajmuje się tym m.in. Laboratorium Innowacji Społecznych, które jest samodzielną jednostką budżetową Gminy Miasta Gdyni. Ogniskuje swoje działania na projektowaniu i realizowaniu strategii, modeli, metod oraz nowych rozwiązań . Organizuje i wspiera procesy rewitalizacyjne oraz animacyjne w lokalnych społecznościach na terenie miasta.

Partnerami 4. wymIaNNy są

  • Miasto Gdańsk

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z nami:

Helena Bremer i Zofia Komorowska

wymianna@stocznia.org.pl

tel. 609 608 226

Skip to content