Odważna i silna – kto jak nie Ty?
- Kiedy:14 października (poniedziałek), godz. 16:30-17:15
- Prowadzenie:Barbara Biskup
- Formuła:sesja szkoleniowa/warsztatowa
- Limit osób:12 osób; sesja przeznaczona tylko dla kobiet
WenDo to innowacyjna metoda, którą od „zwykłej” samoobrony różni to, że oprócz nauki podstawowych technik potrzebnych kobietom w sytuacji napaści duży nacisk położony jest na psychiczne podstawy wyznaczania własnych granic (fizycznych i psychicznych). Podczas spotkania zaprezentuję kilka ćwiczeń z jakich korzystam podczas zajęć samoobrony i asertywności dla kobiet (WenDo), a Uczestniczki warsztatu będą mogły w niewielkiej grupie doświadczyć siły swojego głosu i ciała, zastanowią się też wspólnie nad wzmacniającymi przekonaniami, dzięki którym mogą poczuć się silniejsze, odważniejsze i pewniejsze siebie.
Uczę WenDo od 2017 roku. Pracowałam z migrantkami, seniorkami, wolontariuszkami, uczennicami, kołami gospodyń wiejskich i z osobami nieheteronormatywnymi. Chętnie popracuję również z innowatorkami społecznymi!
Bazuję na wiedzy zdobytej podczas całościowego kursu WenDo a także na wnioskach z prowadzenia zajęć psychoedukacyjnych dla osób doświadczających przemocy domowej.
Zajęcia są przeznaczone dla kobiet w różnym wieku, o różnym stopniu sprawności fizycznej. W szczególny sposób zachęcam do udziału osoby, które nie uprawiają żadnego sportu i które myślą, że są słabe fizycznie. Dobrze, żeby mieć na sobie strój nie krępujący zbytnio ruchów.
Zapraszam z siostrzeńskim pozdrowieniem – Ha!
WAŻNE: sesja przeznaczona jest tylko dla kobiet
Prowadzenie:
-
Barbara Biskup
Psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie szkolenia, trenerka WenDo – samoobrony i asertywności dla kobiet, doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, uczestniczka XX edycji Programu Liderskiego PAFW. Całe zawodowe życie związana z działalnością edukacyjno-animacyjną w organizacjach młodzieżowych; obecnie pełni rolę współprowadzącej grupę wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy i rozpoczyna współpracę z Pracownią Terapii i Pomocy Psychologicznej Spokój. Chętnie prowadzi szkolenia psychoedukacyjne, z zakresu współpracy w grupie, a także dotyczące tematyki przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy. Koordynuje projekty społeczne i wydarzenia w przestrzeni publicznej (m.in. objazdową edycję festiwalu „Watch Docs – prawa człowieka w filmie” organizowanego przez Helsińską Fundację Praw Człowieka). W 2021 otrzymała nagrodę Miasta Kielce za całokształt swoich działań na rzecz społeczności lokalnej i praw człowieka.