Słyszę, ale czy usłyszała(e)m? O skutecznej komunikacji przy powstawaniu innowacji
- Kiedy:14 października (poniedziałek), godz. 12:05-13:35
- Prowadzenie:Anna Domaradzka-Lech
- Formuła:sesja szkoleniowa/warsztatowa
Zapraszam na krótkie spotkanie szkoleniowo-warsztatowe, które ma na celu uświadomienia wagi pierwszego etapu powstawania innowacji – poznawania potrzeb adresatów i adresatek innowacji. W trakcie warsztatów, zastanowimy się nad metodami komunikacji, słyszenia/słuchania. Wspólnie sprawdzimy, czy uwzględniamy wszystkie czynniki, dzięki którym potrzeby osób, dla których tworzymy innowację zostały dokładnie zbadane. Sprawdzimy, jakie są potrzeby innowatorów i innowatorek, żeby mogli skuteczniej badać potrzeby odbiorców.
Planuję bazować na przykładach z literatury, z życia. Chciałabym też wykorzystać doświadczenia osób, które zdecydują się na udział w warsztatach.
Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych, którym zależy na dobrym kontakcie z swoim „odbiorcą”. Dla każdego, bo każdy ma doświadczenie w komunikacji.
Warto wiedzieć przed sesją
Prowadząca zachęca do lektury:
- Marshall B. Rosenberg „ To, co powiesz może zmienić świat”
- Marshall B. Rosenberg „Porozumienie Bez Przemocy”
- Michael S. Sorensen „Słyszę Cię! Zaskakująco prosty sposób na niezwykłe relacje”
Prowadzenie:
-
Anna Domaradzka-Lech
Dumna absolwentka Wydziału Innowacji, trenerka w duchu NVC (Porozumienia Bez Przemocy) według Marshalla B. Rosenberga. Stara się zapoznać ludzi ze spojrzeniem na skuteczną komunikację, zaczynając od…słuchania. Współautorka podręcznika o komunikacji dla Fundacji Polprom, autorka innowacji. A poza tym, odważa się już mówić o sobie coachka pracująca na mocnych stronach (talenty Instytutu Gallupa) i wykorzystująca metaforę, czyli fotografię. Autorka kart coachingowych do rozmów o sprawach ostatecznych.