Przepis na wzMOCnienie – program Dobrostan – dobropoczucie – dobromyślenie
- Kiedy:14 października (poniedziałek), godz. 14:30-16:00
- Prowadzenie:Alicja Przepiórska-Ułaszewska, Fundacja Via Salutis
- Sala:Poziom 0, Sala G
- Formuła:sesja szkoleniowa/warsztatowa
Warsztaty były próbą odpowiedzi na pytanie: jak wzmocnić siebie, żeby czuć MOC na nowym etapie, w nowej roli, w nowym miejscu w życiu?
Prowadząca przedstawiłą program wzMOCnieni – program na osiąganie dobrostanu. Dowiedzieliśmy się, czym jest program wzMOCnieni i model CUD. Wsłuchaliśmy się w siebie i zaopiekowaliśmy sobą. Podczas spotkania była przestrzeń na doświadczenia w praktyce elementów programu wzmocnieni. Zostaliśmy zaproszeni m.in. na mini sesję śmiechową połączoną z relaksacją, dzięki czemu poczuliśmy, jak to działa w praktyce.
Prowadzenie:
-
Alicja Przepiórska-Ułaszewska
Współzałożycielka i członkini Rady Fundacji Via Salutis, od ponad 20 lat związana z edukacją dorosłych jako trenerka, doradczyni zawodowa, mentorka, coachka i wykładowczyni. Dyplomowana psychogerontolożka. W Fundacji jest ekspertką ds. programowych, pisze projekty, pozyskuje partnerów do współpracy. Współtworzy też zespół ekspercki Fundacji Via Salutis – opracowuje metody i narzędzia pracy przydatne edukatorom i animatorom pracującym z osobami dorosłymi, w tym z seniorami.
Autorka pomysłu na innowacyjną Poradnię Psychogerontologiczną Via Salutis, współautorka m.in. Programu na dobrostan w wieku senioralnym „wzMOCnieni”.
Współpracuje z uniwersytetami trzeciego wieku, klubami seniora i organizacjami społecznymi, a także z Uniwersytetem WSB Merito i Wyższą Szkołą Zarządzania i Przedsiębiorczości, gdzie zajmuje się przygotowaniem przyszłych pedagogów, psychologów, doradców zawodowych i coachów do wykonywania zawodu. Współtwórczyni koncepcji programowej i członkini kadry Uniwersytetu Ludowego im. M. Radziwiłła „Memento Vitae” w Rytwianach.
Autorka podręczników dla edukatorów pracujących w obszarze migracji i międzykulturowości, z osobami wykluczonymi społecznie, z młodzieżą z grupy NEET, z osobami starszymi.
Trenerka jogi śmiechu (kurs I i II stopnia), absolwentka kursu dla animatorów działań międzypokoleniowych i międzynarodowych, szkoły terapii tańcem i ruchem oraz kursu instruktorskiego tańców w kręgu.