4. wymIaNNaGdynia 21 i 22 września 2023

Spacer śladami gdyńskich murali

  • Kiedy:
    21 września (czwartek), 18.15-19.45
  • Miejsce zbiórki:
    plac przed PPNT
szyldy miejskie
szyldy miejskie

Zapraszamy na spacer po szlakiem gdyńskich murali zrealizowanych przez Stowarzyszenie Traffic Design, czyli multidyscyplinarny zespół, który zajmuje się estetyzacją przestrzeni publicznej i wprowadzaniem sztuki do miasta. TD tworzy między innymi: murale i rzeźby oraz projektuje i wykonuje elementy detalu architektonicznego: szyldy, oznaczenia i dekoracje na budynkach. Prowadzi również działania edukacyjne i doradcze na rzecz przyjaznego urządzania przestrzeni publicznej. Stowarzyszenie jest laureatem wielu prestiżowych nagród za projekty szydlowe (Design Alive, Nagroda Towarzystwa Urbanistów Polskich i Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej).

Więcej informacji: https://trafficdesign.pl.

Spacer szlakiem poprowadzi Michał Lech, członek zarządu i jeden z założycieli Stowarzyszenia. Podczas spaceru obejrzymy murale, rzeźby, płaskorzeźby, bramy, szyldy i inne instalacje stworzone przez ponad dekadę w śródmieściu Gdyni.

Szczególnie zainteresowanym polecamy także ścieżki 8 i 9 wizyt studyjnych – jednym z miejsc, które odwiedzimy będzie właśnie Traffic Design.

mężczyzna
mężczyzna

Spacer zakończy się w miejscu, które znajduje się całkiem niedaleko Konsulatu Kultury (w d. Domu Marynarza Szwedzkiego), gdzie odbędzie się spotkanie wieczorne.

Skip to content