Wstecz Kultura i dostępność idą w parze. Sieciowanie z innowacjami społecznymi.

Zapraszamy na spotkanie sieciujące, którego celem jest zapoznanie z ideą i ekosystemem innowacji społecznych w Polsce oraz podzielenie się doświadczeniami z wdrażania i korzystania z innowacji społecznych z zakresu zwiększenia dostępności oferty kulturalnej. Spotkanie skierowane jest do osób pracujących w instytucjach kultury: bibliotekach, muzeach, galeriach, domach kultury oraz w miejscach aktywności lokalnej.

Dla kogo?

Dla pracowniczek i pracowników instytucji kultury, miejsc aktywności lokalnej oraz organizacji pozarządowych, działających w obszarze kultury, którzy są zainteresowani pogłębieniem tematu dostępności działań kulturalnych, poszerzeniem grona odbiorców o osoby, które do tej pory nie korzystały z oferty. Gotowych do namysłu nad dostępnością komunikacyjną, otwartych na nowe włączające formy działania. 

Zapraszamy także osoby spoza Warszawy, jesteśmy ciekawi Waszych doświadczeń. 

W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o zgłaszanie maksymalnie 2 osób z organizacji. 

Kiedy?

19 grudnia 2023 r. (wtorek) w godz. 10:00-16:00

Gdzie?

Warszawa (Targówek) Galeria Arteneum, ul. Radzymińska 121 (tuż obok Domu Otwartego).

Jak się zgłosić?

Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 14 grudnia. Formularz znajdziesz tutaj.

W razie potrzeby zapewniamy zwrot kosztów dojazdu na spotkanie (taką potrzebę należy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym).

Kontakt w sprawie spotkania

Eliza Gryszko, FISE: eliza.gryszko@fise.org.pl, 665 137 266

Cel spotkania

Spotkanie zostało zaplanowane z myślą o osobach pracujących w instytucjach kultury. Zwróciliśmy szczególną uwagę na innowacje, które w sposób podmiotowy angażują osoby ze szczególnymi potrzebami, z niepełnosprawnością lub ich opiekunów, oferują nowe formy działania, zwiększają dostępność i różnorodność oferty kulturalnej. Inicjatywy, które pokażemy mogą stanowić dla Państwa inspirację w Waszej codziennej pracy. Chcemy pokazać Państwu konkretne narzędzia, które możecie wykorzystać w Waszej aktywności zawodowej i nie tylko. Innowacje, które pokażemy są dostępne na wolnych licencjach, można z nich korzystać za darmo, można je modyfikować na potrzeby swojej instytucji i co więcej, jest ich naprawdę dużo. Każdy znajdzie coś na miarę swoich potrzeb. 

O czym powiemy:

  1. O innowacjach społecznych, czym są gdzie ich szukać i jak z nich korzystać. Jak wygląda ekosystem rozwoju innowacji społecznych w Polsce.
  2. Jak zostać innowatorem/innowatorką indywidualnie oraz jako instytucja, a także o nowej perspektywie finansowania innowacji społecznych.
  3. Spotkamy Państwa z innowatorami i innowatorkami oraz ich pomysłami – pokażemy z bliska i na żywo kilka innowacji, z których możecie skorzystać na swoim podwórku.
  4. Zostawimy czas na wymianę doświadczeń i sieciowanie oraz wzajemne inspiracje, bo jesteśmy przekonani, że działacie innowacyjnie i jesteśmy ciekawi Waszych pomysłów. 
  5. Zaprosimy do zwiedzenia jednej z najbardziej dostępnych instytucji kultury w Warszawie.  

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu Katalizator innowacji społecznych, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Skip to content