Wstecz Program akceleracyjny Startup Booster for Social Impact
Projekt opracowany przez zespół ekspertów Centrum Transferu Wiedzy Uniwersytetu SWPS ma pomóc urzeczywistnić dziesiątki innowacyjnych pomysłów przynoszących korzyści społeczne i środowiskowe. Przez najbliższe 3 lata planowane jest przeprowadzenie pięciu rund akceleracji, każda ma trwać 6 miesięcy. Podczas każdej z nich uczestnicy programu będą mogli liczyć na kompleksowe wsparcie merytoryczne i finansowe. Startup Booster for Social Impact nie kończy się na tym etapie akceleracji. Po zakończeniu tej fazy startupy będą nadal wspierane w ramach działań postakceleracyjnych, które obejmą networking, prezentacje na różnych wydarzeniach oraz wsparcie w pozyskiwaniu nowych klientów i budowaniu marki.
Trzy ścieżki wsparcia dla innowatorów
Program akceleracyjny Uniwersytetu SWPS oferuje 3 ścieżki wsparcia: Industry Path, Venture Capital Path oraz Sector Agnostic Path – skierowaną do startupów rozwijających innowacje o potencjale komercyjnym lub społecznym, niezależnie od współpracy z konkretnym partnerem. W ścieżkach Industry i Venture Capital startupy mogą otrzymać grant do 400 tysięcy złotych netto, natomiast w ścieżce Sector Agnostic maksymalna kwota wsparcia wynosi 200 tysięcy złotych netto. Program koncentruje się na trzech głównych specjalizacjach: edTech, deepTech (np. eZdrowie, medTech) oraz human centred design i przemysły kreatywne, choć ciekawe rozwiązania z innych dziedzin również mają szansę na uzyskanie wsparcia.
Harmonogram i nabory
Pierwszy uruchomiony już nabór potrwa do 30 sierpnia 2024 r. Podpisywanie umów akceleracyjnych z pierwszymi wyłonionymi startupami planowane jest na październik br., a proces akceleracji w ramach I naboru zakończy się w kwietniu przyszłego roku. Kolejne nabory będą ogłaszane jesienią tego roku.
Informacje o zasadach aplikowania oraz ofercie akceleracji dostępne są na stronie internetowej programu.
Projekt jest realizowany ze środków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w ramach II priorytetu programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG), zgodnie z umową o dofinansowanie nr FENG.02.28-IP.02-0003/23-00.