Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Badania w projektowaniu i wdrażaniu innowacji: webinar SWPS

12-11-2023
Czy zastanawiałeś/-aś się kiedyś dlaczego twoje umiejętności jako innowatora lub innowatorki długo nie zostaną zastąpione przez sztuczną inteligencję? Strefa Designu Uniwersytetu SWPS zaprasza na webinar, na którym socjolożki Zofia Małkowicz i Karolina Chajbos-Walczak zmierzą się z pytaniem o rolę wiedzy ucieleśnionej („know-how”) w projektowaniu i wdrażaniu innowacji społecznych.

Wiedza ukryta, milcząca, niejawna – to tylko niektóre określenia opisujące rodzaj „know-how” wykorzystywanego przez nas w codziennym życiu. Posługujemy się tą wiedzą na potęgę, choć nie potrafimy uchwycić jej istoty, a w związku z tym – nie jesteśmy w stanie jej sformalizować i przekazywać innym. Czym dokładnie jest wiedza milcząca, a czym – ucieleśniona?

O tym i wielu innych aspektach badań procesu projektowego i wdrażania innowacji, porozmawiają naukowczyni Agata Bisping (prowadząca) z badaczkami: dr Zofią Małkowicz i dr Katarzyną Chajbos-Walczak. O czym warto pamiętać, prowadząc badania odnoszące się do projektowania i wdrażania innowacji? Jak projektować, realizować i czytać badania, by ich efekty przekładały się na konkretne działania projektowe i ostateczny wynik? To tylko wybrane tematy webinaru, który rozpocznie się 22 listopada o godzinie 18:00 na platformie YouTube (link). Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia.

Skip to content