Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Czy polityka społeczna może się (nie) udać?

12-06-2024
Na to pytanie będą odpowiadać uczestnicy i uczestniczki Małopolskiego Kongresu Polityki Społecznej, który organizuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w dniach 18-20 czerwca.

– O znaczeniu nowoczesnej polityki społecznej w kontekście obecnych wyzwań społeczno-ekonomicznych porozmawiamy w trakcie Kongresu w dniach 18-20 czerwca 2024r. w Krakowie. Zaplanowaliśmy szereg wydarzeń, podczas których będziemy dzielić się doświadczeniami oraz wspólnie szukać najlepszych rozwiązań w zakresie pieczy zastępczej, usług społecznych, innowacji społecznych i ekonomii społecznej – piszą organizatorzy na stronie wydarzenia.

18 czerwca (wtorek) poświęcony będzie tematyce rodzinnej pieczy zastępczej. Drugiego dnia odbędzie się kilka sesji tematycznych w najbardziej aktualnych tematach – bezpieczeństwa społecznego, zawodów pomocowych, niezależnego życia i dobra wspólnego, oraz inwestycji w rozwój usług społecznych. Zaplanowano także „Strefę innowacji społecznych” w Auditorium Maximum UJ. W czwartek w programie m.in. spotkania i rozmowy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz zespołami ROPS odpowiedzialnymi za projekty koordynacyjne w zakresie włączenia społecznego.

Więcej informacji i program Kongresu na stronie: www.rops.krakow.pl

Skip to content