Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Dostępność prawem Europejczyka

07-12-2023
1 grudnia 2023 odbyło się spotkanie zorganizowane z okazji nadchodzącego wprowadzenia w życie Europejskiego Aktu o Dostępności. Zapraszamy do obejrzenia seminarium.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaprosiło ekspertów i ekspertki z różnych dziedzin do odbycia rozmów i wygłoszenia prezentacji o Europejskim Akcie o Dostępności – pierwszej tego typu regulacji w prawie unijnym, która określa kwestie związane z dostępnością. Tworzy mianowicie jednolity zbiór zasad dostępności produktów i usług, gwarantując zarazem czytelne wymogi dla firm działających na rynku. Ustawa uzgadniająca dyrektywę UE z polskim prawem zacznie obowiązywać wraz z początkiem czerwca 2025 roku.

Nowe wymagania wprowadzone przez EAD będą dotyczyć ściśle określonych produktów i usług, uważanych za podstawowe dla swobodnego i niezależnego funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami.  Są to m.in. komputery, smartfony, e-booki, terminale płatnicze w sklepach,  bankomaty, urządzenia do odprawy samoobsługowej, usługi bankowości detalicznej, e-handlu czy też informacji cyfrowej w transporcie pasażerskim.

Zapraszamy do obejrzenia seminarium na YouTube.

Skip to content