Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Finansowanie skierowane na wpływ a innowacje społeczne | webinar

05-04-2023
Politechnika Mediolańska we współpracy z organizacjami Social Impact Agenda, Fonduri-Structurale i Fondazione CRT zapraszają na webinar poświęcony możliwości zastosowania podejścia Impact Finance w innowacjach społecznych.

Kiedy?

12 kwietnia (środa) od godzinny 12:30 do godziny 14:00

Gdzie?

Wydarzenie odbędzie się online. Po bezpłatnej rejestracji na wydarzenie otrzymasz link do spotkania.

Webinarium będzie prowadzone w języku angielskim.

Program

Impact finance i innowacje społeczne: kontekst teoretyczny i obszary zastosowań

  • Wprowadzenie teoretyczne – Leonardo Boni, Politecnico di Milano
  • Perspektywy finansowania wpływu: finanse i innowacje społeczne w politykach europejskich – program wpływu społecznego
  • Przykład instrumentu finansowego: crowdfunding – Raluca Prelucă
  • Fonduri-Structurale Stosowanie Impact Finance: przypadek mieszkalnictwa socjalnego – Fondazione CRT

W dzisiejszym świecie dziedzina finansów w coraz większym stopniu koncentruje się na tworzeniu wpływu (ang. impact) i trwałości  (ang. sustainability). Na poziomie europejskim wprowadzane są regulacje wykluczające z rynku podmioty, które nie opierają się temu trendowi.

Niniejsze internetowe seminarium ma na celu zagłębienie się i zilustrowanie różnych strategicznych podejść finansów do zrównoważonego rozwoju, podstaw finansowania wpływu, a także kwestii regulacji dotyczących podmiotów ze świata finansów.

Dzięki spostrzeżeniom i doświadczeniom praktyków i badaczy w tej dziedzinie zbadamy teoretyczny i regulacyjny kontekst finansowania wpływu i omówimy go z perspektywy tworzenia przyszłych polityk.

Dodatkowo przyjrzymy się perspektywom rozwoju i powiązaniom między innowacjami społecznymi a  Impact Finance. Dowiemy się również o różnych instrumentach finansowych, takich jak finansowanie społecznościowe (crowdfunding), i zbadamy obszary zastosowań, takie jak mieszkania socjalne. Webinarium ma na celu zbadanie niuansów wpływu finansowania i zrównoważonego rozwoju oraz lepsze zrozumienie, w jaki sposób finanse można dostosować do wytwarzania wpływu społecznego.

Skip to content