Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Fińscy seniorzy i gangsterski rap – posłuchaj nowego odcinka Społecznych Wynalazków

20-07-2023
Plansza tytułowa podcastu Społeczne Wynalazki - W Helsinkach - Mummodisko. Logo inicjatywy Mummodisko.
Spokój, dystans, bezruch, nostalgia - dlaczego traktujemy starsze osoby jak jedną szarą masę i wtłaczamy w krzywdzące schematy? To samo pytanie zadał sobie gość nowego odcinka Społecznych Wynalazków - Mikko Haapalainen, twórca dyskotek i koncertów pod szyldem Mummodisko. Posłuchajcie co ma do powiedzenia o swojej inicjatywie!

Mummodisko to inicjatywa zajmująca się integracją międzypokoleniową – poprzez organizowanie tanecznych imprez.Seniorzy włączają się do życia społecznego i do tańca, a z głośników dobiegają wszystkie możliwe do wyobrażenia gatunki muzyki. Zasięg Mummodisko jest ogólnofiński, a oprócz dyskotek odbywają się także koncerty, na których występują rockowe i popowe gwiazdy sprzed dekad, a z drugiej strony np. raperka języka migowego.

O działalności Mummodisko opowie nam pomysłodawca i współzałożyciel: Mikko Haapalainen To jeden z odcinków specjalnych „Społecznych wynalazków”. Jest zapisem spotkania, które odbyło się w ramach wizyty studyjnej w Helsinkiach dla zespołów inkubatorów innowacji, w kwietniu tego roku.

Nagranie znajdziesz w naszej bibliotece materiałów wideo oraz na kanałach Youtube czy Spotify:

Skip to content