Fundusze UE
RP
UE

Wstecz „Gra o pracę” trafiła do sprzedaży

18-01-2024
„Gra o pracę”, skalowana w ramach Katalizatora Innowacji Społecznych, weszła do sprzedaży. Jej komercyjnym upowszechnianiem zajmuje się Centrum Szkoleń i Promocji Zatrudnienia – firma prowadzona przez Annę Płoska. Oznacza to, że Gra będzie wspierać coraz więcej osób z niepełnosprawnością intelektualną w przygotowaniu się do podjęcia zatrudnienia i będzie nadal „żyć własnym życiem”.

Ogromnie się cieszymy, że udało nam się skomercjalizować „Grę o pracę”: jest ona dostępna w pięknej wersji kolorystycznej i w solidnym, trwałym pudełku. Gra będzie sprzedawana przez SCIPZ, które kieruje swoje działania do doradców kariery i szkolnych doradców zawodowych, a także do pracowników publicznych służb zatrudnienia, poradni, centrów i ośrodków rozwoju kariery.

Grę wykorzystywać można na zajęciach w szkołach specjalnych, a także w warsztatach terapii zajęciowej (WTZ), zakładach aktywności zawodowej (ZAZ), domach pobytu dziennego. Przyda się ona trenerom pracy, terapeutkom, wychowawcom, nauczycielkom i wszystkim pracującym z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w obszarze poradnictwa zawodowego. 

„Gra o pracę” to edukacyjna gra planszowa dla dorosłych i bliskich dorosłości osób z niepełnosprawnością intelektualną, wspomagająca je w przygotowaniu się do podjęcia pracy. Jej celem jest zapoznanie tych osób z kluczowymi zagadnieniami związanymi z rynkiem pracy – pojęciami, zawodami i sytuacjami. Dzięki niej osoby grające mogą oswoić się z określeniami i sytuacjami, z którymi zetkną się na rynku pracy.

W procesie skalowania Gra dotarła już do około 50 różnych instytucji w całej Polsce i zebrała bardzo pozytywne opinie. Przytaczamy kilka z nich:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Żyrardowie; Jolanta Wereszczyńska – wychowawczyni Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego w Szkole Podstawowej: Uczniowie zachwyceni. Fantastyczna forma sprawdzenia posiadanej wiedzy, nabycia nowej, uzupełnienia braków. Uczniowie niesamowicie weszli w rozmowę, dyskusje. Czas przy rozgrywce upływał szybko, w przyjaznej atmosferze, pojawiały się zabawne momenty. Jest to niesamowicie pomocne i przyjazne narzędzie do pracy.

 

Zespół Szkół Specjalnych w Wołominie na ul. Miła 22; nauczycielki: Anna Ardel, Dorota Urbanowska: Osoby chętnie biorą udział w grze, same proszą o kolejne rozgrywki, gra zrozumiała i atrakcyjna. Uczniowie uczą się „mimo chodem „. Bardzo przydatna i atrakcyjna pomoc dydaktyczna. Ciekawy pomysł i opracowanie.

 

Centrum DZWONI w Zgierzu, agencja zatrudnienia; Monika Zienterska – trenerka pracy: Gra jest dobrym narzędziem do pracy w zakresie aktywizacji zawodowej, a jej elementy dają możliwość dostosowania poziomu trudności i sposobu prowadzenia do indywidualnych potrzeb grupy. Gra czytelna, przyjemna graficznie, pomocna w prowadzeniu zajęć.

 

Grę można pobrać bezpłatnie (do samodzielnego wydruku) na stronie www.graoprace.pl 

Grę można kupić na stronie https://csipz.pl/produkt/graoprace/ 

O autorce:

Anna Płoska

Ponadczasowy doradca zawodowy, HRBP, trenerka biznesu i oświaty, nauczycielka akademicka, mentorka kariery oraz certyfikowany coach. Właścicielka firmy szkoleniowo – doradczej Centrum Szkoleń i Promocji Zatrudnienia oraz marki zawodolona.pl. Autorka kursów online, autorskich programów szkoleń, z których skorzystało już ponad 7 500 doradców i doradczyń kariery. Twórczyni narzędzi wspierających rozwój kariery. Pomysłodawczyni i organizatorka Zdalnych i Stacjonarnych Zlotów Ponadczasowych Doradców Zawodowych – miejsca zrzeszającego i edukującego doradców zawodowych z całej Polski. Autorka książki „Ponadczasowy Doradca Zawodowy” oraz wydawczyni rozwojowych kart edukacyjnych „Pasjans”. Inwestorka „Gry o pracę”. Studentka psychologii. 

Skip to content