Wstecz „Konflikt, jako impuls do…”
Podczas dwudniowego szkolenia uczestnicy i uczestniczki przyjrzą się temu, jak budować w zespołach komunikację opartą na szacunku i zaufaniu, jasno wyrażać swoje potrzeby, oczekiwania i granice oraz prowadzić rozmowy w sytuacjach trudnych.
Ważnym elementem będzie również praca nad rozumieniem konfliktu jako zjawiska, które może stać się impulsem do rozwoju współpracy, jeśli zostanie odpowiednio zaopiekowane. Uczestnicy poznają także narzędzia wspierające kontraktowanie współpracy oraz tworzenie zasad sprzyjających dobrej komunikacji w zespołach i partnerstwach.
Szkolenie będzie miało charakter warsztatowy i będzie opierało się na doświadczeniach uczestników oraz rzeczywistych sytuacjach pojawiających się w ich środowiskach pracy.
Cel główny szkolenia:
- rozwijanie umiejętności dobrej komunikacji w zespołach i partnerstwach oraz reagowania na sytuacje konfliktowe.
Cele szczegółowe:
- wzmacnianie postawy asertywnej opartej na szacunku wobec innych i siebie;
- doskonalenie umiejętności udzielania informacji zwrotnej;
- zwiększenie świadomości mechanizmów prowadzących do nieporozumień i konfliktów;
- poznanie sposobów konstruktywnego reagowania na sytuacje konfliktowe;
- wzmacnianie kompetencji związanych z kontraktowaniem współpracy i budowaniem wspólnych zasad działania;
- wymiana doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy uczestnikami.
Gdzie i kiedy?
Miejsce szkolenia i zakwaterowania:
Hotel ibis Warszawa Centrum, al. Solidarności 165, 00-876 Warszawa
Aplikować możecie do 6 lipca do 16:00.
Rejestracja i regulamin
Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.office.com/e/EMc8gqEEds
Regulamin znajduje się tutaj.
Osoba organizująca: eliza.gryszko@fise.org.pl
Prowadząca
Szkolenie poprowadzi Magda Jasińska, która mówi o sobie:
Jestem trenerką, koordynatorką i ewaluatorką projektów. Bardzo cenię pracę z ludźmi i dla ludzi. Dużą satysfakcję i poczucie sensu daje mi towarzyszenie im w zmianie. Szkolę z komunikacji interpersonalnej, pomagam budować zespoły projektowe i pracować z różnymi grupami odbiorców. Interesuje mnie dbanie o dobrostan (pracowniczy, rodzicielski, cyfrowy) oraz praca na zasobach zespołu.
Na co dzień pracuję w Fundacji Pracownia Zrównoważonego Rozwoju i w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu.

Przeczytaj także