Wstecz „Konflikt, jako impuls do…”

Redakcja
26-06-2026
Zapraszamy na dwudniowe szkolenie poświęcone komunikacji, współpracy i konstruktywnemu radzeniu sobie z konfliktami. Uczestnicy poznają praktyczne narzędzia, które pomogą budować relacje oparte na zaufaniu, prowadzić trudne rozmowy i wykorzystywać konflikt jako szansę na rozwój zespołu.
Na zdjęciu widoczne ręce dwóch mężczyzn, którzy przeciągają linę

Podczas dwudniowego szkolenia uczestnicy i uczestniczki przyjrzą się temu, jak budować w zespołach komunikację opartą na szacunku i zaufaniu, jasno wyrażać swoje potrzeby, oczekiwania i granice oraz prowadzić rozmowy w sytuacjach trudnych. 

Ważnym elementem będzie również praca nad rozumieniem konfliktu jako zjawiska, które może stać się impulsem do rozwoju współpracy, jeśli zostanie odpowiednio zaopiekowane. Uczestnicy poznają także narzędzia wspierające kontraktowanie współpracy oraz tworzenie zasad sprzyjających dobrej komunikacji w zespołach i partnerstwach.

Szkolenie będzie miało charakter warsztatowy i będzie opierało się na doświadczeniach uczestników oraz rzeczywistych sytuacjach pojawiających się w ich środowiskach pracy.

 

Cel główny szkolenia:

  • rozwijanie umiejętności dobrej komunikacji w zespołach i partnerstwach oraz reagowania na sytuacje konfliktowe.

 

Cele szczegółowe: 

  • wzmacnianie postawy asertywnej opartej na szacunku wobec innych i siebie;
  • doskonalenie umiejętności udzielania informacji zwrotnej;
  • zwiększenie świadomości mechanizmów prowadzących do nieporozumień i konfliktów;
  • poznanie sposobów konstruktywnego reagowania na sytuacje konfliktowe;
  • wzmacnianie kompetencji związanych z kontraktowaniem współpracy i budowaniem wspólnych zasad działania;
  • wymiana doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy uczestnikami.

 

Gdzie i kiedy?

Miejsce szkolenia i zakwaterowania:
Hotel ibis Warszawa Centrum, al. Solidarności 165, 00-876 Warszawa

Aplikować możecie do 6 lipca do 16:00.

 

Rejestracja i regulamin

Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.office.com/e/EMc8gqEEds

Regulamin znajduje się tutaj.

Osoba organizująca: eliza.gryszko@fise.org.pl

 

Prowadząca

Szkolenie poprowadzi Magda Jasińska, która mówi o sobie:

Jestem trenerką, koordynatorką i ewaluatorką projektów. Bardzo cenię pracę z ludźmi i dla ludzi. Dużą satysfakcję i poczucie sensu daje mi towarzyszenie im w zmianie. Szkolę z komunikacji interpersonalnej, pomagam budować zespoły projektowe i pracować z różnymi grupami odbiorców. Interesuje mnie dbanie o dobrostan (pracowniczy, rodzicielski, cyfrowy) oraz praca na zasobach zespołu.

Na co dzień pracuję w Fundacji Pracownia Zrównoważonego Rozwoju i w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu.

uśmiechnięta kobieta w białej koszuli

Przeczytaj także

twarz uśmiechniętej kobiety
„Młodzi potrzebują być widziani i słyszani”. Rozmowa z Katarzyną Szczudlińską-Urban z Fundacji withINself
Presja nieustannego rozwoju, samotność i zagubienie – z tym mierzy się dziś wielu młodych dorosłych. Czego naprawdę potrzebują u progu samodzielnego życia? W rozmowie z Katarzyną Szczudlińską-Urban sprawdzamy, jak naprawdę można ich wspierać.

Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości usług. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej informacji w polityce prywatności.

Przejdź do treści