Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Konkurs Banku Rozwoju Rady Europy

12-02-2024
Bank Rozwoju Rady Europy (CEB) ogłosił piątą edycję konkursu na projekty z obszaru spójności społecznej, które mają wspierać działania przyczyniające się do wzmocnienia spójności społecznej w Europie.

Bank Rozwoju Rady Europy (CEB) ogłosił piątą edycję konkursu na projekty z obszaru spójności społecznej. Nagroda ta przyznawana jest inicjatywom skupionym na rozwiązywaniu problemów społecznych w społecznościach europejskich i ma na celu wspieranie działań przyczyniających się do wzmocnienia spójności społecznej w Europie.

W tegorocznej edycji, w ramach wsparcia dla przedsiębiorców społecznych oraz organizacji ekonomii społecznej w krajach członkowskich CEB, Bank zdecydował o zwiększeniu kwoty nagrody z 25 000 euro do 45 000 euro. Ponadto, dwa kolejne projekty z listy otrzymają po 5 000 euro.

Konkurs skierowany jest do osób i organizacji, których projekty o silnym wpływie społecznym są na etapie realizacji. Szczególnie mile widziane są wnioski dotyczące projektów sprzyjających włączeniu społecznemu defaworyzowanych grup społecznych.

Termin składania wniosków upływa 18 marca 2024 r. o godz. 23:59, a składać je można w języku angielskim lub francuskim poprzez formularz na stronie: CEB Award for Social Cohesion (awardsplatform.com).

W maju tego roku zostaną ogłoszone nominacje, a zwycięzcę poznamy podczas ceremonii, która odbędzie się 6 czerwca w Reykjaviku na Islandii podczas Wspólnego Posiedzenia Organów Zarządzających CEB w 2024 roku.

W przypadku dodatkowych pytań lub potrzeby pomocy przy wypełnianiu wniosku aplikacyjnego możecie skontaktować się z p. Moniką Chudoń-Mich z Banku Gospodarstwa Krajowego (e-mail: Monika.Chudon-Mich@bgk.pl)

Nie przegapcie okazji, by zgłosić swój projekt! Tymczasem więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej nagrody.

Skip to content