Wstecz Kurs: AI dla opornych – daj szansę sztucznej inteligencji

Dla kogo?
Na kurs zapraszamy organizacje non-profit:
- wspierające przedsiębiorców i przedsiębiorczynie społeczne z grup znajdujących się w mniej uprzywilejowanej sytuacji,
- tworzone przez przedsiębiorców i przedsiębiorczynie społeczne z grup znajdujących się w mniej uprzywilejowanej sytuacji.
Dlaczego warto wziąć udział?
Nieważne, czy dopiero zaczynasz przygodę z AI albo nigdy wcześniej o tym nie myślał_ś – najważniejsze jest otwarte podejście i chęć eksperymentowania.
Kurs „Elements of AI for Business”, na którym oparty jest program, to fiński format łączący teorię z praktyką, dzięki któremu:
- poznasz podstawy sztucznej inteligencji w przyjaznej, przystępnej formie,
- nauczysz się, jak wykorzystać AI, by ułatwić codzienną pracę Twojej organizacji,
- weźmiesz udział w eksperymentach i wspólnej nauce,
- zainspirujesz się do dalszego działania.
Osoby uczestniczące w kursie najbardziej doceniają praktyczne zastosowanie AI w usprawnianiu procesów, wspólną naukę w grupie i możliwości eksperymentowania pod okiem trenerów.
O szkoleniu
Formuła kursu najlepiej sprawdza się, gdy uczestniczą w nim dwie osoby z każdej organizacji. Ułatwia to pracę kreatywną nad rozwiązaniami wewnątrz organizacji i motywuje do wspólnej nauki. Decydując się na udział, deklarujesz gotowość do uczestniczenia we wszystkich elementach szkolenia: warsztatach i pracy własnej.
Szkolenie obejmuje:
- trzy warsztaty online – każde spotkanie trwa około 2,5 godziny. To przestrzeń na wspólną naukę, wymianę doświadczeń i zrozumienie kluczowych aspektów sztucznej inteligencji;
- pracę własną pomiędzy warsztatami – to czas, w którym zgłębisz wybrane tematy i przygotujesz eksperymenty związane z wykorzystaniem AI w Twojej organizacji;
- eksperymentowanie – kluczowy element kursu, który pozwoli Ci przetestować narzędzia AI w praktyce i zastanowić się jak mogą one usprawnić Twoją codzienną pracę.
Cały kurs, łącznie z pracą własną to ok. 21 godzin w maju i czerwcu. Spotkania odbywają się online, a wszystkie materiały i zajęcia są w języku polskim.
Terminy warsztatów on-line
Zostaną utworzone 2 grupy szkoleniowe, które różnić będą jedynie daty i godziny spotkań. W formularzu zgłoszeniowym można wybrać preferowaną grupę:
GRUPA 1
- Kick-off: 12 maja, godz. 15:00-16:00
- 1 warsztat: 19 maja, godz. 15:00-17:30
- 2 warsztat: 2 czerwca, godz. 15:00-17:30
- 3 warsztat: 16 czerwca, godz. 15:00-17:30
GRUPA 2
- Kick-off: 14 maja, godz. 12:00-13:00
- 1 warsztat: 21 maja, godz. 12:00-14:30
- 2 warsztat: 4 czerwca, godz. 12:00-14:30
- 3 warsztat: 18 czerwca, godz. 12:00-14:30
Prowadzący
Szkolenie poprowadzą Helena Bremer i Rafał Rudnicki z Fundacji Stocznia – osoby, które same ukończyły ten kurs i są przygotowane, by dzielić się wiedzą.
Jak się zgłosić?
Zgłoszenia przyjmowane są do 25 kwietnia przez formularz (jeden formularz na organizację). Informacja zwrotna o zakwalifikowaniu zostanie przesłana do 30 kwietnia.
Więcej informacji tutaj.