Fundusze UE
RP
UE

Wstecz ORLEN Social Lab szuka organizacji z pomysłami na innowacje społeczne

06-04-2023
Rusza nowy program grantowy „ORLEN Social Lab. Laboratorium Społecznej Zmiany”, który wesprze merytorycznie i finansowo najciekawsze propozycje innowacji społecznych.

Czym jest program?

 

Program „ORLEN Social Lab. Laboratorium Społecznej Zmiany” Fundacji ORLEN powstał z myślą o tych, którzy chcą poprawić jakość życia lokalnych społeczności oraz wybranych grup docelowych, a także mają pomysł na rozwiązanie ich konkretnych problemów.

Autorzy_ki najlepszych projektów mogą skorzystać z 60 godzin szkoleń i konsultacji dotyczących m.in. operacyjnego prowadzenia projektów społecznych, opracowania kosztorysu czy komunikowania i promocji działań. Po cyklu szkoleniowo-doradczym eksperci ocenią projekty i zarekomendują do otrzymania grantu te, które mają największe szanse na wdrożenie.
 

Czego mogą dotyczyć pomysły?

 

Projekty mogą dotyczyć m.in. takich obszarów jak kultura i edukacja, zdrowie i sport, zrównoważony rozwój czy bezpieczeństwo.

Do Laboratorium Społecznej zmiany mogą się zgłosić fundacje oraz stowarzyszenia.

Osoby, które mają pomysł na innowacyjny projekt społeczny, a nie działają w żadnej organizacji, zachęcamy do tego by nawiązały współpracę ze stowarzyszeniem lub fundacją i wspólnie złożyli wniosek – mówi Katarzyna Różycka, prezeska Fundacji ORLEN.

Do kiedy można składać wnioski?

 

W tym roku przeprowadzone zostaną dwie edycje programu. Nabór do pierwszej z nich potrwa do 20 kwietnia 2023 r.

Projekty wsparte grantem w pierwszej edycji muszą zostać zrealizowane pomiędzy 1 lipca a 30 września br. Realizacja projektów z drugiej ruszy w połowie października 2023 r. Pula grantów w całym programie to 500 tys. zł.

Więcej informacji: Fundacja Orlen

Skip to content