Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Poznajcie laureatów Funduszu Sektor 3.0!

12-03-2024
Fundusz Sektor 3.0 wspiera tworzenie nowych narzędzi, aplikacji i produktów, które wpisują się w ideę tech for good. Wraz z początkiem marca dobiegło końca szlifowanie dobroczynnych rozwiązań technologicznych w ramach tego programu. Poznajcie tegorocznych laureatów, którzy otrzymali dofinansowania na rozwój oraz wsparcie mentorów przy dalszej realizacji swoich projektów: 

 

  1. Fundację BRDA nagrodzono za OBIEG — platformę do wymiany rzeczy w duchu gospodarki obiegu zamkniętego. Jak czytamy na stronie Fundacji: Właściciel biura zamiast utylizować materiały rozbiórkowe i wyposażenie biurowe– oddaje i zmniejsza ślad węglowy przeprowadzanej inwestycji, a szkoły i NGO-sy pozyskują wysokiej jakości przedmioty, a oszczędności mogą wydać na wartościowe projekty.
  2. Stowarzyszenie Pravda będzie rozwijać ARCHIVEMASTER’a – wtyczkę fact-checkingową stworzoną przy współpracy ze środowiskiem dziennikarskim. Narzędzie usprawnia zapisywanie źródeł, z których korzystają publicyści i publicystki. Szczególnie przydatna może się okazać w przypadkach treści usuniętych po jakimś czasie (np. z mediów społecznościowych). 
  3. Stowarzyszenie Grupa Stonewall wypuści niedługo aplikację FLOBEE, która ma wspierać dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo seksualne wśród społeczności LGBTQ+. W ramach aplikacji będzie można otrzymać praktyczne wskazówki zdrowotne na podstawie wypełnionej ankiety, korzystać z rozbudowanej bazy wiedzy oraz anonimowo zadać pytania lekarzom ekspertom.

Informacje o laureatach i ich projektach pochodzą ze strony Funduszu 3.0. Zachęcamy do przeczytania całego artykułu.

 

Skip to content