Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Program wymiany dla młodych liderów zmian społecznych CEE

17-06-2024
Trwa nabór do programu wymiany Departamentu Stanu Community Engagement Exchange (CEE), skierowanego do wschodzących liderów i liderek w wieku 21–27 lat z całego świata, pracujących na styku sektorów publicznego, prywatnego i non-profit. Program ten wspiera uczestników i uczestniczki w rozwiązywaniu problemów istotnych dla społeczeństwa i społeczności lokalnych, którzy biorą udział w trzymiesięcznej wymianie w Stanach Zjednoczonych, gdzie współpracują bezpośrednio z organizacjami społecznościowymi, skupiającymi się na rozwiązywaniu podobnych problemów społeczeństwa obywatelskiego i planują projekt zaangażowania społeczności, który przeprowadzą po powrocie do swojego kraju.

Program CEE to dynamiczna globalna sieć innowatorów i innowatorek współpracujących ze społecznościami w celu rozwiązania krytycznych problemów XXI wieku. CEE wyposaża oddanych wizjonerów w wiedzę, umiejętności i zasoby do opracowywania wielosektorowych podejść i budowania zdrowych i zaangażowanych społeczności w ponad 100 krajach.

W ramach programu oferowane są:

  • trzymiesięczne praktyki w Stanach Zjednoczonych,
  • Akademia Przywództwa i Zaangażowania Obywatelskiego (interaktywny program nauczania, który obejmuje naukę usług, szkolenia bezpośrednie, mentoring, profesjonalny coaching i włączenie do globalnej sieci),
  • Community Engagement Project (CEP): projektowanie i planowanie projektów zaangażowania społeczności, który przeprowadzą po powrocie do swojego kraju,
  • wymiana projektów zaangażowania społecznego (CEP) i wsparcie wybranych realizacji.

Program CEE jest sponsorowany przez Departament Stanu USA, a realizowany przez IREX. Aplikować można do 2 lipca – więcej informacji dostępnych jest na stronie programu.

Skip to content