Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Przychodzi baba do lekarza, czyli o dostępnej ginekologii [podcast]

27-11-2023
Fundacja Kulawa Warszawa stworzyła innowację nazwaną „Dostępna Ginekologia”, która ma na celu poprawę sytuacji kobiet/osób pacejnckich z niepełnosprawnościami w dostępie do usług ginekologicznych. W najnowszym odcinku podcastu Społeczne wynalazki rozmawiamy z Izabelą Sopalską-Rybak, prezeską fundacji i innowatorką, która stoi za stworzeniem bazy dostępnych gabinetów ginekologicznych.

W 2019 roku wydaliśmy raport „Przychodzi baba do lekarza – dostępne usługi ginekologiczne dla kobiet z niepełnosprawnościami”, który pokazał w jak bardzo złej sytuacji są kobiety z niepełnosprawnościami w kwestii dostępu do usług ginekologicznych odpowiadających na ich potrzeby – czytamy na stronie www.dostepnaginekologia.pl.

W odpowiedzi na ten problem w Inkubatorze Wielkich Jutra – Dostępność + powstało narzędzie ułatwiające kobietom/osobom pacjenckim z niepełnosprawnościami odnalezienie gabinetu ginekologicznego odpowiadającego ich potrzebom. Poza wyszukiwarką, na stronie znaleźć można wiele materiałów edukacyjnych zarówno dla personelu medycznego, jak i pacjentek.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy o tym, czy jedna innowacja może zwiększyć dostępność usług medycznych i czy ma moc zmieniającą system opieki zdrowotnej.

Skip to content