Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Sektor innowacji – skorzystaj z wiedzy o innowacjach technologicznych

15-03-2023
Obrazek przedstawia napis "Sektor innowacji" na tle płytek półprzewodnikowych.
Czasami żeby tworzyć działania innowacje społeczne warto czerpać inspiracje ze świata innowacji technologicznych. Portal Sektor Innowacji może posłużyć za ich źródło.

Nie każda osoba działająca nowatorsko i społecznie musi łatwo odnajdywać się w świecie startupów, przedsiębiorstw,  wykorzystywania nowoczesnych technologii i osiągnięć nauk przyrodniczych. Jednocześnie to właśnie one pomagają czasem wymyślić rozwiązanie dla jakiegoś wyzwania społecznego, albo wprowadzić w życie niewykonalny wcześniej pomysł. Jak skorzystać z tej wiedzy?

Tu pojawia się Sektor innowacji. Na prowadzonej przez Wrocławski Park Technologiczny stronie sektorinnowacji.pl znajdziesz giełdę innowacji, zbierającą inżynieryjne i naukowe nowości polskich firm technologicznych i uczelni – strona w swoim działaniu nieco przypomina ona nieco do naszą bazę innowacji społecznych ).

W jaki sposób w rozwiązywaniu problemu społecznego może pomóc system edukacyjny do wykorzystujący wirtualną rzeczywistość? Czy przyda się interfejs, który pozwala sterować komputerem bez użycia mięśni, za pomocą samego mózgu? Może jakąś lukę w wyzwaniu, z którym masz do czynienia wypełnia przenośne urządzenie do wykrywania mikroorganizmów?

Nie mamy pojęcia. Na te pytania, innowatorko/innowatorze, musisz odpowiedzieć sobie samodzielnie. 😉

 

Skip to content