Fundusze UE
RP
UE

Wstecz „Seniorzy w akcji” – konkurs

10-04-2024
Życie po sześćdziesiątce nie musi – i nie powinno – kojarzyć się z biernością, wycofaniem i samotnością. Seniorzy mogą mieć realny wpływ na swoje otoczenie. Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, które wspierają aktywność osób 60 +, ogłosiły nabór do kolejnej edycji konkursu dotacyjnego „Seniorzy w akcji”. W tym roku poszukiwane są pomysły na projekty m.in. zmniejszające napięcia między generacjami, przeciwdziałające samotności i izolacji osób starszych czy zapobiegające zmianom klimatycznym. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 6 maja.

Osoby powyżej 60. roku życia często mają wiele energii i pomysłów, które mogą przyczynić się do poprawy jakości życia w lokalnych społecznościach. Wierzymy, że współpraca międzypokoleniowa to sposób na życie w lepszym świecie − mówi Małgorzata Stanowska, koordynatorka konkursu “Seniorzy w akcji”. Naszym celem jest pomaganie starszym osobom w realizacji ich pomysłów i zachęcenie ich do współpracy z młodszymi pokoleniami. Chcemy, aby wspólnie stawiali oni czoła największym wyzwaniom współczesnego świata − dodaje.

W konkursie można uzyskać dotację w wysokości do 17 000 zł. Oprócz wsparcia finansowanego uczestnicy i uczestniczki wezmą w warsztatach dot. planowania i realizacji projektów społecznych oraz rozwiną umiejętności współpracy między osobami starszymi a młodszymi.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie seniorzywakcji.pl.

Konkurs ma przyjazną formułę, a jego procedura jest uproszczona. Aby zgłosić się do konkursu, należy do 6 maja wypełnić formularz online dostępny na stronie.

Konkurs „Seniorzy w akcji” realizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Skip to content