Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Social Innovation Eurovision – podcasty o innowacjach społecznych

31-03-2022

Ruszył cykl angielskojęzycznych podcastów o innowacjach społecznych Social Innovation Eurovision, przygotowany przez zespół sieć Social Innovation Exchange (SIX). Można ich słuchać m.in. tutaj: https://anchor.fm/si-exchange

Z podcastów, które sukcesywnie będą rozbudowywane dowiemy się jak kultura, historia i różnorodność kształtują przyszłość innowacji społecznych. Jeśli interesuje Was co napędza zmiany społeczne w różnych kulturach i społeczeństwach, ten podcast jest właśnie dla was.

By wymieniać się doświadczeniami – nie tylko między sektorami, ale też między poszczególnymi krajami, musimy jak najlepiej zrozumieć wszystkie konteksty innowacji społecznych. To pomoże nam zmierzyć się ze wszystkimi wyzwaniami, które przed nami stoją.

W pierwszym odcinku możemy posłuchać rozmowy z Uffe Elbækiem, byłym duńskim ministrem kultury, założycielem partii Alternatywa (Alternativnet), innowatorem społecznym i parlamentarzystą, który opowiada o swoim kilkudziesięcioletnim doświadczeniu działań i inicjatyw społecznych.

Podcasty powstają w ramach projektu ESIA, finansowanego przez Unię Europejską.

[tekst: Agnieszka Kalinowska]

Skip to content