Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Spotkanie sieciujące „Młodzież IN. Innowacje i przestrzenie społeczne szyte na miarę młodych”

14-05-2024
Z nieukrywaną przyjemnością, wraz z Biurem Partycypacji Społecznej oraz Biurem Polityki Młodzieżowej Urzędu Miasta Lublin, zapraszamy na spotkanie sieciujące “Młodzież IN. Innowacje i przestrzenie społeczne szyte na miarę młodych”. Na spotkaniu porozmawiamy o ekosystemie innowacji społecznych w Polsce. Innowatorki i innowatorzy podzielą się doświadczeniami z tworzenia, wdrażania oraz korzystania z innowacji skierowanych do młodzieży. Pokażemy, jak tworzyć miejsca i inicjatywy przyjazne osobom młodym. Chcemy też zachęcić Was do aktywnego udziału w tworzeniu i rozwoju własnych innowacyjnych pomysłów.
Dla kogo?

Dla pracowniczek i pracowników instytucji samorządowych odpowiadających za prowadzenie polityk młodzieżowych, organizowanie usług i oferty kulturalnej, edukacyjnej, społecznej skierowanej do osób młodych. Osób współpracujących ściśle z samorządem przy realizacji działań na rzecz młodzieży. 

Zgłoszenia

Formularz zgłoszeniowy pozostaje aktywny do 28.05.2024 r., do końca dnia. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Formularz – tutaj. 

Kiedy? 

10 i 11 czerwca 2024 r. 

Gdzie? 

Urząd Miasta Lublin, ul. Spokojna 2, s. 252 (1 dzień);
Przestrzeń Młodych – HEJ, ul. Peowiaków 11 (2 dzień) oraz wizyta w innym miejscu przyjaznym młodzieży. 

Kontakt w sprawie spotkania:

Eliza Gryszko (FISE) eliza.gryszko@fise.org.pl, 665 137 266

Po co? Spotkanie zostało zaplanowane z myślą o osobach pracujących z młodzieżą i na rzecz młodzieży. Zwróciliśmy szczególną uwagę na innowacje, które w sposób podmiotowy angażują młodych, odpowiadają na ich potrzeby oraz wspierają w rozwoju i edukacji. Inicjatywy, które pokażemy mogą stanowić dla Was inspirację w Waszej codziennej pracy. Pokażemy konkretne narzędzia. Odwiedzimy z Wami też konkretne miejsca, które tworzą przestrzeń i działania, które są blisko młodzieży i są wrażliwe na jej głos. Zobaczycie, jak takie przestrzenie (współ)tworzyć.  

O czym konkretnie powiemy:
1. O innowacjach społecznych, czym są gdzie ich szukać i jak z nich korzystać. Jak wygląda ekosystem rozwoju innowacji społecznych w Polsce? Właśnie rusza nowa perspektywa finansowania/wsparcia innowacji społecznych.
2. Jak zostać innowatorem/innowatorką indywidualnie oraz jako instytucja, a także o nowej perspektywie finansowania innowacji społecznych.
3. Spotkamy się z innowatorami i innowatorkami oraz ich pomysłami – pokażemy z bliska i na żywo kilka innowacji, z których możecie skorzystać na swoim „młodzieżowym” podwórku.
4. Zostawimy czas na wymianę doświadczeń i sieciowanie oraz wzajemne inspirację, bo jesteśmy przekonani, że działacie innowacyjnie i jesteśmy ciekawi Waszych pomysłów. 
5. Zaprosimy do miejsc, które wspierają młodzież swoją przestrzenią i działaniami. 

 

*W trakcie spotkania zapewniamy wyżywienie (przerwy kawowe oraz lunch).  Posiłki będą wegańskie i wegetariańskie.  

**W razie potrzeby zapewniamy zwrot kosztów dojazdu na spotkanie oraz pokrycie kosztów noclegu (taką potrzebę należy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym). Zwrot kosztów noclegu do 250zł brutto/noc.

***W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o zgłaszanie maksymalnie 2 osób z organizacji.  

Skip to content