Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Tarnów – Do It Yourself, czyli młodzi wymyślili innowacje dla miasta

24-10-2023
8 zespołów wspieranych przez ekspertów i ekspertki przez 30 godzin wymyślało... innowacje społeczne. Jakie pomysły zaproponowali uczestnicy i uczestniczki Hackathonu Tarnowskiego Centrum Dialogu „Tarnów – Do It Yourself”?

Do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zgłosiło się kilkadziesiąt osób i – co ważne – byli to przede wszystkim młodzi ludzie. Celem ich pracy było stworzenie rozwiązań, które sprawią, że życie w mieście stanie się lepsze, bardziej przyjazne. 

Uczestnicy i uczestniczki spędzili kilkadziesiąt godzin głowiąc się nad projektami, które udoskonalą życie w mieście, wywołają zmianę i rozwiążą lokalne problemy. Co więcej – te pomysły działające w mikro skali, mają także angażować mieszkańców i mieszkanki, a ich realizacja nie może przekroczyć 50 tys zł. I wiecie co – wymyślili! Wspierali ich w tym twórczym, 30-godzinnym procesie eksperci i ekspertki ds. innowacji społecznych, partycypacji obywatelskiej oraz kultury.

Z zaproponowanych 8 pomysłów, nagrodzono dwie innowacje: Historia Dojrzałych Fachowców to pomysł na wykorzystaniu doświadczenia zawodowego seniorów i seniorek w edukacji młodego pokolenia w nauce danego fachu. Comfy Corner natomiast to koncepcja stworzenia spokojnej przestrzeni, wolnej od bodźców, która pozwala się wyciszyć, odizolować i poczuć się bezpiecznie. 

Zobacz filmową relację z tego wydarzenia.

Skip to content