Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Training of Trainers – kurs dla zajmujących się osobami z doświadczeniem uchodźczym

16-07-2024
Biuro UNICEF ds. Reagowania na Potrzeby Uchodźców w Polsce we współpracy z SWPS zapraszają do udziału w bezpłatnym kursie w ramach programu Training of Trainers (ToT) z wykorzystania behawioralnych polityk publicznych we wsparciu osób z doświadczeniem uchodźczym. Szczególnie polecany jest on osobom zajmującym się wsparciem osób dorosłych i dzieci z doświadczeniem migracji.

Wstępny program szkoleń:

  1. Wstęp do ekonomii behawioralnej. Wykorzystanie w politykach publicznych oraz aspekty etyczne związane z wdrażaniem interwencji behawioralnych – prof. Wojciech Białaszek
  2. Projektowanie polityk publicznych – prof. Karol Olejniczak
  3. Praktyczne zastosowanie interwencji behawioralnych w sektorze zdrowia
  4. Nudging vs Boosting: psychologia podejmowania decyzji i zmiana zachowań w praktyce – Jakub Krawiec
  5. Umiejętności grupowe w pracy z twórcami polityk publicznych – Karolina Szostak-Zaroda

Program rozpocznie się w drugiej połowie września, a szkolenia będą odbywać się co 1-2 tygodnie. Liczba miejsc jest ograniczona – rekrutacja jest otwarta do 31 lipca (środa), do końca dnia i można zgłaszać chęć udziału poprzez formularz na stronie: https://bit.ly/tot_rekrutacja.

Korzyści z udziału w programie:

  • Unikalny projekt na skalę kraju: Program ToT jest pierwszą taką inicjatywą w Polsce, skoncentrowaną na wykorzystaniu narzędzi behawioralnych w politykach publicznych.
  • Szkolenia z ekspertami: Uczestnicy wezmą udział w szkoleniach prowadzonych przez minimum 5 różnych ekspertów, którzy przedstawią treści z zakresu polityk publicznych, psychologii podejmowania decyzji, ekonomii behawioralnej oraz treningów umiejętności społecznych.
  • Praktyczna wiedza oparta na badaniach naukowych: Program wpisuje się w nurt działań opartych na dowodach, oferując najnowsze wyniki badań z zakresu interwencji behawioralnych takich jak nudging i boosting.
  • Intensywny program szkoleniowy: Ponad 16 godzin szkoleń, z których większość będzie prowadzona online, a jedno całodniowe szkolenie stacjonarne odbędzie się w Warszawie. Planowany koniec programu szacowany jest na grudzień 2024.
  • Certyfikat udziału: Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w programie.
  • Networking: Możliwość poznania innych profesjonalistów z sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego, zajmujących się wsparciem osób i dzieci z doświadczeniem uchodźczym. To świetna okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania cennych kontaktów zawodowych.
Skip to content