Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Transvoice, czyli przestrzeń czułego głosu

16-11-2023
W inkubatorze “Włącznik Innowacji Społecznych” powstała wyjątkowa publikacja. Kilkudziesięciostronicowa książeczka zawiera zestaw ćwiczeń wokalnych i oddechowych zwiększających panowanie nad emisją i regulacją głosu.

Zeszyt został stworzony przez Natalię Pancewicz – wokalistkę, chórzystkę, klarnecistkę i założycielkę Fundacji Przestrzeń Czułego Głosu, w ramach której prowadzi zajęcia ze śpiewu, rehabilitacji oddechu i terapię afirmującą głos przeznaczoną dla osób transpłciowych i niebinarnych. „U osób transpłciowych zmiana wysokości głosu jest priorytetem i chęć tej zmiany objawia się u 98% z nich. Praca z głosem jest więc kluczowa, ponieważ głos jest jednym z głównych czynników identyfikujących przynależność do danej płci”- wyjaśnia autorka.

Dzięki poradnikowi osoby zainteresowane zyskują narzędzia, by zacząć pracę nad głosem w warunkach domowych. Dla grupy niekiedy zmuszonej do ukrywania brzmienia swojego głosu wydaje się to bezcenne. Z gotowej instrukcji oraz przygotowanych ćwiczeń audio mogą korzystać również trenerzy i trenerki, celem przygotowania do pracy z osobami transkobiecymi oraz wszyscy, którzy mają ochotę poćwiczyć swoją ekspresję wokalną.

Innowacja powstała w ramach inkubatora „Włącznik Innowacji Społecznych” przy wsparciu merytorycznym zespołu ze Szkoły Zdrowego Głosu.

Zachęcamy do odwiedzenia strony Fundacji Przestrzeń Czułego Głosu oraz do pobrania książki w wersji elektronicznej.

 

Skip to content