Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Warsztat antywypaleniowy dla osób zaangażowanych społecznie

09-06-2022

Ze względu na duże zainteresowanie przy poprzedniej edycji – zapraszamy Was ponownie na warsztat dotyczący wypalenia wśród innowatorów i innowatorek.

Badania sektora pozarządowego pokazują, że wypalenie to obecnie jedno z najbardziej palących wyzwań, z którymi borykają się organizacje społeczne, grupy nieformalne i poszczególne osoby zaangażowane we wspieranie potrzebujących.

 

Pandemia, polaryzacje społeczne, kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej, migracja do Polski uchodźców z Ukrainy – jeszcze zwiększają zapotrzebowanie na pracę społecznikowską i pomocową, jednocześnie dodatkowo pogłębiając przeciążenie sektora społecznego w Polsce.

Dlatego podczas warsztatu zastanowimy się, dlaczego to ważne, by mówić o prewencji wypalenia w działaniach obywatelskich. Przyjrzymy się czynnikom wypalającym w zaangażowaniu społecznym, usystematyzujemy wiedzę o zjawisku wypalenia, zmapujemy sposoby przeciwdziałania mu w polskim III sektorze. Sporządzimy listę narzędzi, które potrzebujemy mieć w swojej podręcznej „apteczce” troski o siebie indywidualnie i w grupach, a część z nich przećwiczymy.

Warsztat poprowadzi:

 

Natalia Sarata

Natalia Sarata

działaczka społeczna, socjolożka, trenerka i konsultantka, zaangażowana w działania społeczne od 2002 roku. Założycielka licznych organizacji pozarządowych, edukatorka, innowatorka społeczna. Sama posiada doświadczenie wypalenia w zaangażowaniu społecznym – oraz powrotu do zaangażowania. Prowadzi Fundację RegenerAkcja, w ramach której wspiera działaczy i działaczki w radzeniu sobie z wypaleniem. Wspiera także organizacje w budowaniu niewypalającej, regeneratywnej kultury działania. W temacie zrównoważonego aktywizmu współpracuje m.in. z Federacją Mazovia, Fundacją Wspomagania Wsi, Amnesty International, Fundacją Batorego, Akcją Demokracja, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji.

Do spotkania zostało:

SPOTKANIE JUŻ SIĘ ODBYŁO!

Organizator zapewnia zwrot kosztu dojazdu i noclegu.

Zasady zwrotu:

  • nocleg – z 8 na 9.07 w maksymalnie 3 gwiazdkowym hotelu do 240 zł
  • transport – 50% ceny biletów w obie strony na danej trasie w 2 klasie PKP  (nie rozliczamy kilometrówki

Program:

Dla kogo:

Gdzie:

Skip to content