Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Wsłuchajmy się w szkołę. Podcast o edukacji

18-12-2023
Podcast o wyzwaniach w edukacji i mikroinnowacjach, które pozwolą je przezwyciężyć, a dzięki temu uczyć (się) szybciej, skuteczniej i w sposób bardziej angażujący.

Na kanale POPO_gadanki czeka na Was kilkanaście wywiadów z innowatorami i innowatorkami, którzy stworzyli rozmaite narzędzia usprawniające edukację. Wśród nich znajdują się innowacje rozbudzające zaangażowanie w uczenie się, tudzież społeczne wynalazki wzbogacające nauczycielski warsztat pracy i rodzicielskie umiejętności. W każdym odcinku Marcin Bielicki pyta twórców m.in. o to jak uczyć (się) lepiej i co robić, aby kształtować kompetencje przyszłości u dzieci, młodzieży i studentów. Wraz z rozmówcami rozważa także, czego potrzebują młode osoby, by rozkwitać i jak mogą być w tym wspierane przez nauczycieli, nauczycielki i rodziców.

Podcast prowadzony jest w taki sposób, że bez względu na to czy pracujemy w szkole, czy po prostu chcemy zorganizować dzieciom rozwijającą aktywność,  z rozmowy „wychodzimy” zainspirowani. Waszej uwadze szczególnie polecamy kilka odcinków:

Playlista ze wszystkimi odcinkami podcastu do odsłuchania dostępna jest na YouTube lub Spotify.

Wszystkie innowacje zaprezentowane w podcastach powstały w ramach projektu POPOJUTRZE 2.0 – KSZTAŁCENIE współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i możecie bezpłatnie pobrać ze strony www.popojutrze2.pl. Projekt realizowany przez SENSE Consulting sp. z o.o.

Skip to content