Wstecz Zapraszamy na 2. edycję Wydziału Innowacji

12-03-2025
Zapraszamy do udziału w Wydziale Innowacji, czyli cyklu zajęć edukacyjno-rozwojowych dla innowatorów i innowatorek społecznych organizowanych po raz drugi przez Fundację Stocznia. Będzie ciekawie, rozwojowo i sieciująco!

Kogo zapraszamy do Wydziału innowacji?

Jeśli jesteś innowatorem lub innowatorką społeczną, to ten cykl zajęć jest właśnie dla Ciebie! Wydział Innowacji to nic innego jak cykl edukacyjnych i sieciujących spotkań osób, które już jakiś czas pracują nad swoją innowacją społeczną, ale chcą się dalej rozwijać i uczyć.

Udział w zajęciach Wydziału Innowacji jest wspaniałą podróżą z wieloma przygodami. Podróżą w głąb siebie, ale też niezwykłą wędrówką, podczas której spotykasz wspaniałych ludzi. Pomagają Ci nieść bagaż trosk, pokazują drogę, którą warto wybrać. Ogrzeją ciepłym słowem i dadzą niesamowite wsparcie.

Beata Frąckowiak-Piotrowicz Fundacja "Ogród Marzeń" - uczestniczka 1. edycji Wydziału

Do czego zapraszamy?

Jeśli już wiesz, że chcesz podążać ścieżką innowacji społecznych, ale nie zawsze wiesz, który zakręt wybrać to znaczy, że Wydział Innowacji jest właśnie dla Ciebie. Spotkamy się w gronie innowatorów i innowatorek, którzy swoje pierwsze kroki w świecie innowacji mają już za sobą. Pokażemy, że czasem to normalne, że zaczynamy wątpić innowacje, nad którymi pracujemy. Ważne, że w świecie innowacji społecznych nigdy nie jesteśmy sami, że takie wątpliwości napotyka na swojej drodze każdy, a najważniejszy jest sposób radzenia sobie z nimi. I plan na dalsze działania.

Czy rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości związane ze światem innowacji? Raczej nie, ale próbować warto 😉 To, co na pewno “zabierzesz ze sobą”, to świeże m.in. spojrzenie na swoje działania, pomysły na ich dalszy rozwój i wiedzę o metodach komunikacji ze światem o swojej innowacji i historie, które napędzą Cię do dalszego działania. 

Pierwsza edycja Wydziału odbyła się w 2023 r. i zgromadziła wspaniałą grupę otwartych na siebie i innych innowatorów i innowatorek społecznych. Teraz czas na kolejną edycję. Może z Twoim udziałem?

Uczestnicy i uczestniczki I edycji Wydziału Innowacji

O programie, czyli co się będzie działo?

Program Wydziału Innowacji to tylko w minimalnym stopniu wykłady czy prezentacje, a przede wszystkim praca na „żywym organizmie”: innowacji każdego z uczestników i uczestniczek oraz indywidualne spotkania z tutorami i tutorkami.

W czasie pierwszego spotkania znajdziemy czas na to, by się poznać: dosłownie i w przenośni. Poznają się uczestnicy i uczestniczki między sobą, zapoznają się z tutorami i tutorkami, ale będziemy też poznawać samych siebie jako innowatorów i innowatorki oraz swojej innowacje. Trochę tajemniczo? Niekoniecznie! Spróbujemy rozpoznać swoje najmocniejsze strony, kompetencje i to jak rozwijać się dalej. Dowiemy się jak to się stało, że jesteśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy i jakie działania nas do tego doprowadziły.

Na początek będzie troszkę teorii: o retro innowacjach, ale też o tym dlaczego w ogóle są potrzebne innowacje społeczne. Porozmawiamy również o tym jak i dlaczego „rozbijają się” innowacje, a przede wszystkim w jaki sposób tego uniknąć. Będziemy też uczyć i ćwiczyć się w rozwijaniu swojej innowacji i w tym, jak włączać w nią inne osoby.

W czasie trzeciego spotkania skupimy się na przyszłości innowacji, co – jak nie trudno zgadnąć – łączy się też z wyzwaniem dotyczącym modelu finansowania i pozyskiwaniem funduszy, ale też z lepszym komunikowaniem i promowaniem innowacji. Na koniec podsumujemy wykonaną pracę i wspólnie spędzony czas.

Niebawem przedstawimy szczegółowy program wszystkich zjazdów.

Kto będzie prowadził zajęcia i warsztaty oraz wspierał indywidualnie?

Do prowadzenia zajęć zaprosiliśmy osoby, która mają duże doświadczenie w praktyce rozwijania innowacji, ale też takie, które są specjalistami i specjalistkami w poszczególnych tematach ważnych z perspektywy innowacji społecznych.

Do współpracy zaprosiliśmy także doświadczonych innowatorów i innowatorki, którzy jako tutorzy będą indywidualnie wspierać uczestników i uczestniczki Wydziału. Będą się z nimi spotykać i pomagać w rozwoju. Nad ich pracą będzie czuwał doświadczony tutor Piotr Todys.

Jak się zgłosić?

Przyjmowanie zgłoszeń zakończyliśmy 26.03. W przypadku wątpliwości będziemy prosili o dodatkowe, on-linowe spotkanie z kandydatami.

W piątek 11 kwietnia poinformujemy o wynikach rekrutacji.

Gdzie?

Będziemy się spotykać w Oczyszczalni, w podwarszawskiej miejscowości Ludwików. Zapewniamy nocleg i pełne wyżywienie.

Dla osób jadących z Warszawy zorganizujemy też wspólny transport, a wszystkim podróżującym samodzielnie zwrócimy koszty podróży.

Jeśli jesteś na rozdrożu swojej drogi w pomaganiu innym, szukasz podobnych dusz, ale też merytorycznego wsparcia od mądrzejszych i bardziej doświadczonych, nie wahaj się ani chwili. Rozpocznij wspaniałą przygodę na Wydziale Innowacji Fundacji Stocznia!

Beata Frąckowiak-Piotrowicz Fundacja "Ogród Marzeń"

Zasady uczestnictwa

  1. Wydział Innowacji to spójna całość, dlatego poza bardzo wyjątkowymi sytuacjami losowymi uczestnicy i uczestniczki są zobowiązani do udziału we wszystkich trzech zjazdach.
  2. Udział w Wydziale Innowacji jest bezpłatny dla jego uczestników i uczestniczek.
  3. W 2. edycji Wydziału nie mogą (niestety!) uczestniczyć absolwenci i absolwenci 1. edycji Wydziału, która odbyła się w 2023 r.
  4. Organizator Wydziału Innowacji pokrywa koszty związane z dojazdem na poszczególne zjazdy oraz wyżywienia i noclegów uczestników i uczestniczek.
  5. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego nie gwarantuje udziału w Wydziale Innowacji. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy 18 osób, które zaprosimy na spotkania. W naszym wyborze będziemy się kierować tym, czy osoba zgłaszająca ma już praktyczne doświadczenie rozwijania swojej innowacji, na ile jest świadoma wyzwań, z którymi się mierzy oraz tego, na ile udział w naszym cyklu ma szansę jej/jemu pomóc w dalszej pracy i aktywności.

 

Więcej informacji

Jeśli masz pytania lub wątpliwości, pisz lub dzwoń śmiało do Heleny Bremer z Fundacji Stocznia, która organizuje Wydział Innowacji (hbremer@stocznia.org.pl, 609 608 226).

 


Wydział Innowacji to część projektu Katalizator innowacji społecznych 2, który realizowany jest ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-27 przez Fundację Stocznia w partnerstwie z Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Skip to content