Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Zrób to sam. Twój wpływ na rozwój

Wydawca: Nesta, Fundacja Stocznia (wyd. polskie)

Rok publikacji: 2013

Autorzy: Theo Keane, Brenton Caffin, Michael Soto, Ayush Chauhan, Rikta Krishnaswamy, Geke van Dijk, Megha Wadhawan

Tłumaczenie na język polski: Edyta Więcławska

 

Autorzy publikacji prezentują 30 konkretnych, innowacyjnych i łatwych do zastosowania narzędzi i metod pomagających w projektowaniu, planowaniu i zarządzaniu pomysłami, rozwojem oraz procesem. Metody nie biorą się znikąd – autorzy w swojej dotychczasowej działalności przetestowali setki narzędzi i spośród nich wybrali te, które wydają im się najbardziej wartościowe. Są one dobrze opisane, a ich działanie przedstawione zostało na podstawie sytuacji, z którymi autorzy rzeczywiście musieli się zmierzyć.

Ze wstępu:

„Niniejszy zestaw narzędzi ma pomóc w formułowaniu, wdrażaniu i dostosowywaniu pomysłów, aby osiągać lepsze wyniki. Jest prosty w obsłudze i w użytkowaniu, a powstał z myślą o zapracowanych osobach zajmujących się rozwojem. Opiera się na badaniach, w których ramach przetestowano setki aktualnie stosowanych narzędzi. […]

Wiele z nich jest bardzo dobrze udokumentowanych i powszechnie stosowanych w innych sektorach. Dlatego można powiedzieć o tym zestawie, że „stoi na ramionach gigantów”, a my cieszymy się, że możemy tak o nim mówić.

Pod opisami wszystkich narzędzi umieszczone zostały kluczowe pozycje, dzięki którym łatwo można dotrzeć do ich źródeł, a także zagłębić się w inne publikacje dotyczące ich stosowania.”

Skip to content