Wstecz Akcelerator Innowacji
Kategorie
O innowacji
Na rynku brakuje rozwiązań, które pozwalałyby efektywnie dostosowywać modele tworzenia innowacji do realiów małych, mikro- i średnich przedsiębiorstw. Dodatkowo procesy rozwojowe w firmach często uzależnione są od dostępu do wiedzy i specjalistów, którzy ulokowani są w dużych miastach.
Akcelerator Innowacji to kompleksowy, ale łatwy w odbiorze model tworzenia innowacji i sposób na naukę myślenia projektowego dedykowany pracownikom mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Jego celem jest uniezależnienie procesu rozwojowego w firmie od dostępu do wiedzy i do specjalistów ulokowanych w dużych miastach. Akcelerator może być wykorzystywany przez mieszkańców terenów wiejskich i mniejszych ośrodków miejskich, niezależnie od wieku i poziomu wykształcenia. Praca w Akceleratorze podzielona została na 5 etapów. Do każdego z nich dopasowane są karty ćwiczeń, instrukcje oraz łatwy sposób planowania i przypominania o spotkaniach. Etapy pracy w Akceleratorze Innowacji:
Przygotuj projekt – cele projektu;
Zrozum wyzwanie – potrzeby, rozwiązania, badania;
Dopracuj pomysł – szanse i zagrożenia, zweryfikowane potrzeby i nowe zagrożenia, personalny model rozwiązania;
Stwórz prototyp – przedstawienie rozwiązania;
Przetestuj rozwiązanie – wnioski po testach.
Właściciele i pracownicy firm z obszaru mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.
Firmy konsultingowe;
doradcy strategiczni;
projektanci.
Metodyka procesu – instrukcja działania modelu;
strona internetowa Akceleratora Innowacji;
tutoriale;
narzędzia pracy metodami myślenia projektowego przystosowane do samodzielnej pracy wśród pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw;
instrukcja korzystania z wypracowanego materiału.
Przygotowano kompleksowy, ale łatwy w odbiorze model tworzenia innowacji i sposobu na naukę myślenia projektowego. Umożliwiono rozwój firmy uniezależniony od dostępu do pecjalistów ulokowanych w dużych miastach.
Jak wdrożyć innowację?
Właściciele i pracownicy mikro-, małych lub średnich przedsiębiorstw (samodzielne korzystanie z wypracowanego narzędzia).
Karty ćwiczeń, instrukcje do pracy projektowej;
reaplikacja platformy internetowej Akceleratora Innowacji.