Wstecz Cenny plastik
Kategorie
O innowacji
Niska świadomość społeczna w zakresie gospodarowania odpadami;
problem zanieczyszczenia planety tworzywami sztucznymi.
Planowana innowacja czerpie z międzynarodowej inicjatywy Precious Plastic, działającej na zasadzie open source i realizowanej na całym świecie. W ramach innowacji w Radlinie utworzono pracownię bazującą na urządzeniach Precious Plastic, która pozwoliła na włączenie lokalnej społeczności w proces odzyskiwania plastiku. Równolegle rozpoczęto działalność edukacyjna przy pomocy strony www i oferty warsztatowej, co ma pobudzać ciekawość mieszkańców w zakresie segregacji i lepszego gospodarowania odpadami, jak i ograniczenie konsumpcji.
Potencjalnymi użytkownikami/odbiorcami innowacji są wszyscy mieszkańcy Radlina, a na etapie testowania przede wszystkim klienci CUS.
Urzędy miasta i gminy;
lokalni przedsiębiorcy działający w branży ekologicznej.
Materiały edukacyjne;
instrukcja prowadzenia pracowni recyklingu;
strona internetowa.
Dzięki innowacji obowiązek segregacji postrzegany jest jako bardziej przystępny, przyjazny i zrozumiały. Rozwiązanie jest użyteczne w kontekście tworzenia nowych miejsc pracy w obszarze edukacji ekologicznej i recyklingu, a dodatkową wartość projektu stanowią zebrane przez innowatorów wnioski z testowania rozwiązania na różnorodnych grupach użytkowników pracowni.
Jak wdrożyć innowację?
Koordynator projektu;
osoba posiadająca wiedzę na temat recyklingu odpadów i obsługi maszyn.
Urządzenia recyklingujące;
plastik;
domena, serwer i strona internetowa;
pomieszczenie.
Kto za tym stoi?
E-mail: stowarzyszenie@kurkawodna.org;
Strona: www.kurkawodna.org;
Adres korespondencyjny: ul. Obroki 57c/14, 40-833 Katowice.