Wstecz Szkoła Społecznej Uważności
Kategorie
O innowacji
Młodzi ludzie, którzy wkraczają na rynek pracy, często nie potrafią zaplanować ścieżki kariery. Zdarza się, że mają wysokie wymagania (np. finansowe), ale z uwagi na brak praktycznej edukacji na studiach czy w szkole nie są w stanie zapewnić wystarczająco dobrej jakości pracy, często niszcząc w ten sposób szansę na ciekawą współpracę.
Szkoła Społecznej Uważności to projekt warsztatów tworzenia reportażu, poprzez które uczestnicy kształtują swoje kompetencje społeczne. Warsztaty składają się z ośmiu modułów, zawierających treści merytoryczne, filmy, ćwiczenia, wskazówki lekturowe oraz przykładowe scenariusze zajęć. Udział w projekcie ma na celu rozwijanie w uczestnikach następujących cech i umiejętności: inteligencja emocjonalna, aktywne słuchanie, techniki dialogowe, grzeczność w kontaktach z innymi ludźmi, kreatywność, techniki autoprezentacji, warsztat pisarsko-redaktorski. Umiejętności te mają charakter uniwersalny, mogą się jednak okazać szczególnie przydatne na rynku pracy czy podczas kontaktów z ludźmi.
Placówki edukacyjne, których ukończenie poprzedza wejście na rynek pracy: licea ogólnokształcące, szkoły zawodowe, uniwersytety i uczelnie wyższe;
organizacje studenckie i uczniowskie;
biura karier;
indywidualni animatorzy społeczni;
indywidualni pracownicy instytucji kulturalno-oświatowych;
indywidualni nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych;
każda osoba, która chce poszerzyć swoje kompetencje społeczne.
Platforma internetowa ssu.com.pl (nieaktywna);
instruktażowe materiały filmowe i konspekty zajęć dostępne na platformie;
stworzone przez uczestników warsztatów reportaże dostępne na stronie http://ssu.com.pl/aktualnosci/.
W ramach testowania innowacji w Domu Słów w Lublinie odbyły się warsztaty prowadzone przez Macieja Tourę – dziennikarza, pisarza i nauczyciela. W wyniku warsztatów uczestnicy stworzyli autorskie reportaże.
Jak wdrożyć innowację?
Animator warsztatów;
młode osoby, które skorzystają z platformy internetowej..
Przestrzeń warsztatowa;
materiały pozwalające uczestnikom stworzyć reportaże.
Kto za tym stoi?
Elżbieta Pawlak-Hejno:
Telefon: 815 376 049;
E-mail: elzbieta.pawlak-hejno@poczta.umcs.lublin.pl;
Strona: https://www.umcs.pl/pl/addres-book-employee,2109,pl.html.