Wstecz Trzeci Horyzont
Kategorie
O innowacji
Innowacja odpowiada na potrzeby zdiagnozowane podczas badań przeprowadzonych w małych i średnich przedsiębiorstwach. Główne problemy, które wyróżnili innowatorzy, to:
brak funduszy na pozyskiwanie innowacji, a co za tym idzie – na wdrażanie nowych produktów i usług;
oszczędne delegowanie pracowników do procesów innowacyjnych – podczas badań, firmy podkreślały, że najważniejsze jest dla nich codzienne funkcjonowanie, dlatego niechętnie delegowały pracowników do pracy nad procesami innowacyjnymi;
brak zaufania – konsultant lub inna osoba z zewnątrz musi zawsze pokonać podświadomy opór pracowników, wynikający z przeświadczenia, że nie jest „jednym z nas”;
brak kompleksowej wiedzy, zgromadzonej w jednym miejscu;
niezrozumiały sposób przekazywania wiedzy.
Projekt pomaga dostosować firmę do zmian i trendów, które pojawią się w przyszłości. Innowacja adresowana jest przede wszystkim do pracowników i właścicieli firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Jej celem jest umożliwienie odbiorcom przewidzenia i zdefiniowania nadchodzących trendów, a następnie pomoc w znalezieniu rozwiązań wychodzących naprzeciw wyzwaniom, które niesie przyszłość. „Trzeci Horyzont” dostarcza do tego odpowiednie narzędzia i w przystępny sposób uczy, jak z nich korzystać. Innowacja pozwala spojrzeć na firmę nie z perspektywy „tu i teraz”, a z perspektywy przyszłości i wypracować konkretne plany działań.
Innowacja” zawiera przejrzysty system nauki, materiały przygotowane z użyciem technik plain language i power writing oraz aktualizowany co roku spis nadchodzących trendów. Praca w ramach innowacji odbywa się w dwóch krokach:
analiza – trendy, perspektywa, przyszłość etap nastawiony na stawianie pytań;
omplementacja – wartości, zmiany, pomysł etap nastawiony na działanie.
Właściciele biznesów z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw;
dyrektorzy firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw;
pracownicy firm z obszaru mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
Uczelnie wyższe;
pracownicy biur karier;
pracownicy urzędów pracy.
Narzędzia do analizy i implementowania trendów oraz podręcznik metodyczny;
przejrzysty system nauki „krok po kroku”;
narzędzia do nauki w formie tutoriali – metodycznie opracowane instrukcje, napisane przystępnym językiem;
podręcznik metodyczny – przygotowany do druku, możliwy do pobrania w wersji PDF.
Użytkownicy otrzymali narzędzie pomagające dostosować firmę do zmian i trendów, które pojawią się w bliższej i dalszej przyszłości.
Jak wdrożyć innowację?
Osoba, która potrafi korzystać z komputera.
Materiały opracowane w procesie wdrażania innowacji, które można wykorzystywać samodzielnie w ramach podnoszenia swoich kompetencji.