O Katalizatorze innowacji społecznych

Wierzymy, że wiele ważnych społecznie potrzeb wymaga nowego podejścia. Dlatego samodzielnie lub pomagając innym, szukamy, dopracowujemy i sprawdzamy w praktyce nowatorskie rozwiązania, czyli innowacje społeczne.

W ramach Katalizatora innowacji społecznych 2 tworzymy warunki sprzyjające inicjowaniu, rozwijaniu, upowszechnianiu i skalowaniu innowacji społecznych w Polsce. Wspieramy ekosystem innowacji społecznych oparty na zasadzie sieci, a nie na hierarchicznej strukturze.

Staramy się na różne sposoby promować samo pojęcie „innowacji społecznych”, wprowadzając je do debaty publicznej i proponując wypracowane wspólnie jego rozumienie. Wspieramy także osoby i instytucje pracujące nad swoimi innowacyjnymi pomysłami. Staramy się pomagać w generowaniu takich idei, ich dopracowywaniu, testowaniu i wdrażaniu.

Realizujemy także własne działania, które prowadzą do powstawania innowacyjnych metod, rozwiązań, narzędzi i przedmiotów pomocnych w rozwiązywaniu społecznych problemów.

logo Katalizatora Innowacji Społecznych

Tworzymy przestrzeń i narzędzia ułatwiające wymianę doświadczeń, podnoszenie wiedzy i umiejętności, a także umożliwiające rozwój sieci kontaktów. Sieciujemy osoby i podmioty działające w tym obszarze, m.in. innowatorów i innowatorki, podmioty prowadzące inkubatory innowacji społecznych. Organizujemy spotkania, konferencje, warsztaty i wizyty studyjne.

Uruchomiliśmy i stale aktualizujemy ten portal, który jest narzędziem wspierającym zarówno informacyjnie, jak i edukacyjnie wszystkie osoby i instytucje działające w tej sferze. W ramach portalu dostępna jest także baza innowacji społecznych, umożliwiająca wyszukiwanie projektów według różnych kryteriów oraz promująca najlepsze rozwiązania w tej dziedzinie.

Katalizator innowacji społecznych 2 realizowany jest ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-27 przez Fundację Stocznia w partnerstwie z Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Wartość projektu (całkowity koszt): 11 991 705 zł
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 11 392 119,75 zł
#FunduszeEuropejskie

Partnerzy

Fundacja Stocznia

 

 

Od ponad 15 lat tworzy i wspiera skuteczne rozwiązania dla problemów społecznych, włącza obywateli i obywatelki w decydowanie o sprawach publicznych oraz pomaga organizacjom i samorządom planować i realizować działania społeczne.

Rozwija i upowszechnia dobre praktyki, tworzy narzędzia ułatwiające działalność społeczną, prowadzi badania społeczne, szkoli oraz opracowuje materiały edukacyjne.

Z efektów jej działań korzystają m.in. seniorzy, uczniowie i nauczyciele, mieszkańcy, aktywiści i urzędnicy samorządowi z całej Polski.

Prowadzi inkubator innowacji społecznych, szczególnie tych z obszaru włączenia społecznego – Inkubator pomysłów.

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych

 

 

Stara się tak wpływać na zmiany systemu społeczno-ekonomicznego, aby był on coraz bardziej elastyczny, otwarty na współpracę i efektywny. FISE uważa, że nie jest to możliwe bez włączania obywateli w tworzenie i realizację zadań publicznych. Dlatego też takie terminy jak „ekonomia społeczna” czy „partycypacja publiczna” są dla FISE bardzo ważne.

Prowadzi inkubator innowacji społecznych w obszarze rynku pracy przyszłości – TransferHUB.

Zespół

Wsparcie innowatorów i innowatorek

Krzysztof Alcer

koordynator
e-mail    krzysztof.alcer@fise.org.pl

Aleksandra Kot

animatorka
e-mail     aleksandra.kot@fise.org.pl

Wsparcie inkubatorów

Julia Zasacka

animatorka
e-mail     jzasacka@stocznia.org.pl

Krzysztof Alcer

koordynator
e-mail    krzysztof.alcer@fise.org.pl

Jeśli mają Państwo podejrzenia o niezgodności naszego projektu lub naszych działań z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), możecie je Państwo przekazać do Instytucji Zarządzającej.
Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności z tą Konwencją mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektu lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą:

  1. poczty tradycyjnej – w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa;
  2. skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

 

 

Harmonogram udzielania wsparcia w projekcie. 

Skip to content