Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Cele zrównoważonego rozwoju biznesu społecznego

Zdjęcie przedstawia grupę zasłuchanych osób siedzących na tle ceglanej ściany z obrazami. Oprócz zdjęcia logotypy partnerów programu Szkolimy NGO oraz tytuł wydarzenia "Cele zrównoważonego rozwoju biznesu społecznego".
Toruńska Fundacja Studio M6 zaprasza na spotkanie dla organizacji społecznych z kujawsko-pomorskiego, którego tematem przewodnim będzie zrównoważony rozwój biznesów społecznych.

Uczestnicy i prowadzący wspólnie spróbują odpowiedzieć na pytania:

  • Jak organizacje pozarządowe mogą zwiększać swój wpływ?
  • Jak dbać o trwałość działań w nieprzewidywalnym otoczeniu?
  • Jak sprzyjać zrównoważonemu rozwojowi swojego Regionu i społeczności, w której NGO funkcjonują?

W trakcie wydarzenia, poruszony będzie także temat nowej perspektywy finansowej UE, która pozwoli na zdobywanie środków nie tylko na własny rozwój, ale i na poprawę sytuacji społeczności w których funkcjonują i własnych pracowników. Nowa perspektywa wiąże się także z większym naciskiem na działania innowacyjność działań społecznych prowadzonych przez organizacje.

Gdzie?

  • Kawiarnia społeczna Pers, ul. Mostowa 6, Toruń
    Jeżeli chcesz wziąć udział w spotkaniu, zarejestruj się za pomocą formularza pod tym linkiem.
  • on-line (transmisja na żywo od 10:30)

 

Kiedy?

26 września 2023, 9:00-16:30

Program

9:00-10:30 śniadanie sieciujące
Podczas śniadania Aleksandra Zemke, Prezeska organizacji Smilemundo (Barcelona) zaprezentuje swoją książkę Współtworzone. Innowacje społeczne w Barcelonie. W publikacji Aleksandra opowiada o przykładach konkretnych innowacji społecznych, o tym jak samorząd współpracuje z innowatorami i innowatorkami, i jak rozumiane są innowacje społeczne oraz ekonomia społeczna w Barcelonie.

 

10:30-11:00 Społecznie Odpowiedzialne NGO

Magdalena Jabłońska (Fundacja RC) przedstawi program Społecznie Odpowiedzialne NGO (Instytut Nowych Technologii) oraz założenia standardu ISO26000. Norma definiuje społeczną odpowiedzialność jako wpływ podejmowanych przez Organizację decyzji, poprzez przejrzyste i etyczne zachowania NGO.

 

11:00-12:15 Wpływ społeczny jako priorytet

Rozmowa z Aleksandrą Zemke na temat edukacji, tworzenia strategii i zdobywania środków na działania NGO. A to wszystko w kontekście nowej perspektywy finansowej UE i programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.

 

13:00-14:30 Biznesowa ekonomizacja

Rozmowa z Jarosławem Pileckim, Prezesem Zarządu Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej ARTE (Bielawa) o tym jak zarabiać by dbać o drugiego człowieka?

 

Skip to content