Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Building Bridges – Nabór zgłoszeń do konkursu Duże Granty

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego zachęca do wnioskowania o Duże Granty. Celem tego konkursu grantowego jest wsparcie długoterminowych projektów, które dadzą więcej sprawczości organizacjom społeczeństwa obywatelskiego.

Dla kogo?

Choć konkurs nie ma bezpośredniego związku z innowacjami społecznymi, ani innowator(k)ami, to może okazać się sporą pomocą dla tych, którzy w ramach formy prawnej organizacji pozarządowej prowadzą nowatorskie działania związane na przykład z ochroną praw człowieka, przeciwdziałaniem wykluczeniu, budowaniem lokalnej demokracji i społeczeństwa obywatelskiego.

Jak piszą organizatorzy – „Dofinansowanie mogą otrzymać projekty, które dotyczą ochrony i promowania praw i wartości zapisanych w traktatach unijnych, Karcie Praw Podstawowych oraz wspierające rozwój społeczeństwa demokratycznego i opartego na prawie i praworządności.” Przykładowe obszary tematyczne i działania, które wpisują się w te warunki zostały opisane przez organizatora na podstronie o konkursie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by konkursowy „projekt”, był w istocie prototypem innowacji społecznej…

Jak się zgłosić?

Wnioski konkursowe można składać za pośrednictwem formularza na platformie WITKAC. Nabór zgłoszeń trwa do 31 lipca 2023.

Najważniejsze informacje o konkursie znajdziesz na stronie https://bb.frdl.pl/granty/duze-granty/, a jego szczegółowe zasady opisane są w regulaminie .

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej zachęca do udziału w warsztatach, które dostarczą chętnym wiedzy Karcie Praw Podstawowych i wartościach UE, oraz zainspirują do opracowywania pomysłów na własne, innowacyjne projekty społeczne. Odbędą się 11 lipca 2023 w godzinach 11:00-15:00.
Zapisy na warsztaty inspiracyjne

By dowiedzieć się w jaki sposób poprawnie przygotować i złożyć wniosek konkursowy, możesz również wziąć udział w webinarium informacyjnym 12 lipca 2023 w godzinach 10:00-14:30.
Zapisy na webinarium

 

Skip to content