Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Troską i wsparciem – spotkanie sieciujące wokół innowacji społecznych dotyczących zdrowia psychicznego

skrzyżowane dłonie dwóch osób
Zapraszamy na dwudniowe spotkanie sieciujące dla osób w swojej codziennej pracy lub działalności społecznej zajmujących się zdrowiem psychicznym i szerzej rozumianym dobrostanem psychicznym. Temat jest bardzo szeroki i z pewnością dwa dni nie wystarczą, żeby dotknąć wszystkich związanych z nim zagadnień, ale mamy nadzieję na wspólną rozmowę o wyzwaniach i nowych rozwiązaniach. Porozmawiamy o tym, co działa, co inspiruje, gdzie może być lepiej i jak możemy czerpać ze swoich doświadczeń.

Dla kogo?

Jeśli:
  • zajmujesz się nowatorskimi działaniami w obszarze zdrowia psychicznego, adresowane do osób w kryzysie, ich rodzin i bliskich,
  • wspierasz osoby w kryzysie psychicznym w wychodzeniu w zdrowieniu, powrocie do życia społecznego i zawodowego,
  • wdrażasz rozwiązania, które mogłyby zostać wprowadzone w innych miejscach,
  • chcesz się zainspirować i poznać osoby, które zajmują się podobnymi tematami,
  • chcesz zainspirować innych i podzielić się swoimi doświadczeniami,
  • czujesz, że razem można więcej, chcesz poznać (i polubić) innych śmiałków i śmiałkinie, które każdego dnia stają do walki o lepsze życie osób w kryzysie psychicznym.

to nasze spotkanie jest właśnie dla Ciebie!

Kiedy?

4-5 grudnia 2023 (poniedziałek-wtorek)

Zaczynamy ok. 11.00 pierwszego dnia, kończymy ok 15.30 drugiego dnia.

Gdzie?

Warszawa (osobom spoza Warszawy zapewniamy zakwaterowanie oraz zwrot kosztów podróży)

Jak się zgłosić?

Wystarczy wysłać do 28 listopada swoje zgłoszenie korzystając z formularza dostępnego TUTAJ.

Do 29 listopada wyślemy potwierdzenia udziału.

Kontakt w sprawie spotkania

Katarzyna Sadło (ksadlo@stocznia.org.pl)

Na co zapraszamy?

Zapraszamy na Troskę i wsparciem – dwudniowe, intensywne, nieformalne spotkanie sieciujące wokół innowacji społecznych wspierających osoby w kryzysie psychicznym, rozumianym zarówno jako sytuacja doraźna i przejściowa, jak i po prostu zdiagnozowana choroba lub zaburzenie. W jego trakcie będzie okazja do poznania nowych rozwiązań, jak i dobrych od lat sprawdzanych praktyk. Porozmawiamy o tym, co działa, co inspiruje, gdzie może być lepiej i jak możemy czerpać ze swoich doświadczeń.

Chcielibyśmy poruszyć m.in. takie tematy jak:

  • Wsparcie dla dzieci i młodzież w kryzysie,
  • Odpowiedzialne poradnictwo,
  • Wspieranie w rodzinie i społeczności,
  • Kryzys psychiczny a rynek pracy,
  • Stereotypy i tabu,
  • Wsparcie w ramach systemu.

To tylko przykłady tematów, ale dopasujemy je do Waszych preferencji i potrzeb. Zachęcamy też do zgłaszania własnych propozycji tematów, jeśli chcecie o czymś porozmawiać, podzielić się swoim doświadczeniem w obszarze, którego nie wymieniliśmy, lub brakuje Wam wiedzy i chcecie, abyśmy zaprosili ekspertów lub ekspertki. Postaramy się uwzględnić Wasze sugestie.


fot. Priscilla Du Preez 🇨🇦 za posrednictwem Unsplash

Zasady uczestnictwa w spotkaniu

  • Udział w spotkaniu jest bezpłatny dla jego uczestników i uczestniczek.
  • Organizator pokrywa koszty związane z dojazdem na spotkanie do Warszawy oraz wyżywienia i – jeśli okaże się to niezbędne – noclegów uczestników i uczestniczek.
  • Wypełnienie formularza zgłoszeniowego nie gwarantuje udziału w spotkaniu. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy ok 20 osób, które zaprosimy na spotkanie. W naszym wyborze będziemy się kierować tym, czy osoba zgłaszająca ma już praktyczne doświadczenie we wspieraniu osób w kryzysie zdrowia psychicznego, oraz tego, na ile udział w naszym spotkaniu ma szansę jej/jemu pomóc w dalszej pracy i aktywności. W przypadku dużej liczby zgłoszeń wprowadzimy limit jednej osoby z jednej instytucji.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu projektu Katalizator innowacji społecznych, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Skip to content