Wstecz Trudna sztuka pisania tekstów łatwych | webinar
Temat przybliżą nam Aleksandra Sztajerwald, Olga Świeża, Marta Walewska - innowatorki społeczne pracujące nad innowacją „Kultura w tekście łatwym – wzorce dla instytucji” w Inkubatorze Wielkich Jutra.
Dla kogo?
- dla osób związanych z innowacjami społecznymi
- dla osób pracujących w NGO
- dla osób wspierających działania społeczne
Kiedy?
18 kwietnia (wtorek) od godzinny 11.00 do 13.00
Gdzie?
Spotkanie odbędzie się online za pośrednictwem platformy ZOOM.
O spotkaniu
Język pomaga w codziennej komunikacji, zdobywaniu informacji, umożliwia aktywny udział w wydarzeniach, pozwala świadomie podejmować decyzje, pomaga w otrzymaniu pracy, jednak pod warunkiem, że go rozumiemy.
Podczas spotkania odpowiemy na pytania:
- Czym jest tekst łatwy?
- Dlaczego potrzebujemy zespołów tworzących teksty łatwe?
- Co możemy zyskać dzięki tekstom łatwym?
- Jak korzystać z innowacji „Kultura w tekście łatwym – wzorce dla instytucji”?
Tworzenie tekstów łatwych jest powszechną praktyką na całym świecie. Informacja w tekście łatwym, powinna być łatwa w znalezieniu, przeczytaniu i zrozumieniu.
W języku angielskich dla tekstu łatwego do czytania i rozumienia stosuje się nazwę Easy to read. Od pierwszych liter słów easy to read, powstał skrót ETR.
Teksty łatwe do czytania i rozumienia są jedną z form komunikacji skierowaną do osób, które z różnych względów nie posługują się biegle językiem.
Innowacja
Innowacja „Kultura w tekście łatwym – wzorce dla instytucji” to komplet poradników prezentujących obszerną wiedzę na temat tekstów łatwych do czytania i rozumienia, w tym wskazówki:
- tworzenia tekstów,
- konsultacji,
- składu graficznego,
- tworzenia wybranych dokumentów w tekście łatwym,
- umieszczania ich na stronie internetowej.
Poradniki to kompleksowe narzędzie dla całego zespołu pracującego nad tekstem, jak i mogą być wykorzystywane pojedynczo zgodnie z rolą jaką dana osoba pełni w procesie m.in.: autorów, grafików i konsultantów.
Webinar poprowadzą:
Innowatorki o sobie:
„Jesteśmy nieformalną grupą specjalistek z różnych dziedzin, które połączyło zafascynowanie dostępną komunikacją i możliwościami, jakie daje tekst łatwy do czytania i rozumienia.
Zależy nam upowszechnieniu tego rozwiązania oraz na stworzeniu sieci wykwalifikowanych specjalistów i konsultantów w Polsce.
Wiedzy i inspiracji szukamy we wszystkich zakątkach kraju i świata. Wspólnie je analizujemy i dzielimy się z pracownikami sektora kultury.”
Zgłoszenia zostały zakończone
Kontakt
Na pytania dotyczące spotkania odpowiada Aleksandra Kot z FISE.
aleksandra.kot@fise.org.pl
Spotkanie jest organizowane w ramach projektu projektu Katalizator innowacji społecznych, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.