Wstecz Warsztat antywypaleniowy dla osób zaangażowanych społecznie

Badania sektora pozarządowego pokazują, że wypalenie to obecnie jedno z najbardziej palących wyzwań, z którymi borykają się organizacje społeczne, grupy nieformalne i poszczególne osoby zaangażowane we wspieranie potrzebujących.

Pandemia, polaryzacje społeczne, kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej, migracja do Polski uchodźców z Ukrainy – jeszcze zwiększają zapotrzebowanie na pracę społecznikowską i pomocową, jednocześnie dodatkowo pogłębiając przeciążenie sektora społecznego w Polsce.

Dlatego podczas warsztatu zastanowimy się, dlaczego to ważne, by mówić o prewencji wypalenia w działaniach obywatelskich. Przyjrzymy się czynnikom wypalającym w zaangażowaniu społecznym, usystematyzujemy wiedzę o zjawisku wypalenia, zmapujemy sposoby przeciwdziałania mu w polskim III sektorze. Sporządzimy listę narzędzi, które potrzebujemy mieć w swojej podręcznej „apteczce” troski o siebie indywidualnie i w grupach, a część z nich przećwiczymy.

Warsztat poprowadzi:

 

Natalia Sarata

działaczka społeczna, socjolożka, trenerka i konsultantka, zaangażowana w działania społeczne od 2002 roku. Założycielka licznych organizacji pozarządowych, edukatorka, innowatorka społeczna. Sama posiada doświadczenie wypalenia w zaangażowaniu społecznym – oraz powrotu do zaangażowania. Prowadzi Fundację RegenerAkcja, w ramach której wspiera działaczy i działaczki w radzeniu sobie z wypaleniem. Wspiera także organizacje w budowaniu niewypalającej, regeneratywnej kultury działania. W temacie zrównoważonego aktywizmu współpracuje m.in. z Federacją Mazovia, Fundacją Wspomagania Wsi, Amnesty International, Fundacją Batorego, Akcją Demokracja, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji.

Do spotkania zostało:

SPOTKANIE JUŻ SIĘ ODBYŁO!

WAŻNE!

Organizator pokrywa koszt dojazdu i noclegu.
Szczegóły po wypełnieniu zgłoszenia.

Program:

Dla kogo:

Gdzie:

ZGŁOSZENIA ZOSTAŁY ZAMKNIĘTE.

Jeśli jesteś zainteresowana_y abyśmy zorganizowali warsztat jeszcze raz – wyślij wiadomość – aleksandra.kot@fise.org.pl

Skip to content