3. wymIaNNaPoznań 22 i 23 września 2022

Otwarta Forma Ruchowa: warsztaty z improwizacji

 • Kiedy:
  22 września (czwartek) godz. 11:50-13:20 (pierwsza grupa) i 14:10-15:40 (druga grupa)
 • Prowadzenie:
  Weronika Pelczyńska

O czym?

Punktem wyjścia do warsztatu jest chęć podzielenia się zgłębianą praktyką uważności na ruch i na podróżujące w ciele informacje. Wspólnie z uczestniczkami i uczestnikami spotkania przyjrzymy się jak ciało może stać się świadomym instrumentem do kreowania, wzmacniania i dookreślania indywidualnego działania, a co za tym idzie – do wyrażania siebie. W trakcie zajęć będziemy pracować ze świadomością ciała i ruchu w oparciu o ćwiczenia z improwizacji, improwizacji kontaktowej oraz tańca współczesnego.

Warto na warsztat zabrać wygodne ubranie przeznaczone do ćwiczeń oraz wodę. Będziemy działać bez butów: w skarpetkach lub boso.

Dla kogo?

Zajęcia otwarte są dla wszystkich zainteresowanych niezależnie od poziomu zaawansowania.

Prowadzenie:

 • Weronika Pelczyńska

  Absolwentka Eksperymentalnej Akademii Tańca Współczesnego SEAD w Salzburgu, Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendystka programów: DanceWEB 2013 (ImPulsTanz, Wiedeń), Carte Blanche 2013 (Modul-Dance, Słowenia) i Alternatywnej Akademii Tańca 2017 i 2019 (Art Sations Foudnation w Poznaniu). Jako tancerka i performerka współpracowała z choreografami w Polsce, Niemczech, Austrii, Francji oraz Chorwacji, m.in. z M. Kejžarem, D. Freemanem, M. Stokłosą, S. Thiersch, J.Fruckiem, L. Kapetaneą, J. Wielandem, R. Giovanolą, A. Nowicką i B. J.Riepe. Od 2010 roku przygotowuje choreografię dla teatrów dramatycznych oraz filmów. Na stałe pracuje z A. Glińską, R. Jaroszem, A. Seniuk oraz G. Laszukiem. Ponadto, współpracowała z P. Passinim, B. Sass-Zdort, Z.Solakiewicz, A. Holland, B. Prokopowiczem, A. Grzeszykowską i M. Marczakiem. Od 2011 roku prowadzi indywidualne oraz kolektywne projekty artystyczne (m.in. „yvonne yvonne”, „Europa. Śledztwo”, „polowanie”, „it will come later”). Współtworzy Centrum w Ruchu oraz kolektyw iCoDaCo 2018-2020. Prowadzi zajęcia w Akademii Teatralnej w Warszawie na kierunku Wiedza o Teatrze. Od 2018 roku współpracuje z badaczką publiczności Aleksandrą Janus, eksplorując, czy i jak treści prezentowane w instytucjach kultury- tj. galeria, muzeum- mogą być odbierane w sposób cielesny (całym ciałem).

   

  fot. Magda Starowieyska
  Zdjęcie zostało zrobione podczas warsztatu „ślady siostrzeństwa” organizowanego na warszawskim ASP w maju 2022 roku.

Skip to content