4. wymIaNNaGdynia 21 i 22 września 2023

Ścieżka 12. UrbanLab i Dizajn na wynos (Gdynia)

 • Kiedy:
  22 września (piątek), 10:45-14:15
 • Miejsce zbiórki:
  plac przed PPNT
 • Limit miejsc:
  20 (zapisy pierwszego dnia wymIaNNy)
 • Podróż:
  Na piechotę
 • Adres:
  Aleja Zwycięstwa 96/98 w Gdyni

UrbanLab

przestrzeń urbanlab
przestrzeń urbanlab

UrbanLab Gdynia to program służący do dzielenia się wiedzą i przestrzeń dialogu pomiędzy mieszkańcami miasta, organizacjami pozarządowymi i instytucjami miejskimi, w tym środowiskiem naukowym i biznesowym. Każdy z międzysektorowych i interdyscyplinarnych komponentów UrbanLabu polega na diagnozowaniu wyzwań i potrzeb oraz poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań, które pogłębią lepsze rozumienie problemów i zbliżą nas do adaptacji, łagodzenia lub przeciwdziałania trwającym i nadchodzącym kryzysom.

Więcej informacji: https://urbanlab.gdynia.pl

O UrbanLabie opowie Magdalena Żółkiewicz, animatorka innowacji na co dzień pracująca w Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni. Tworzenie z ludźmi i dla ludzi, wspieranie wprowadzania zmian i porozumienia różnych grup stanowią najistotniejsze elementy i siłą napędzającą jej codzienne pracy. W ramach UrbanLab Gdynia zaprojektowała i zrealizowała m.in. dwie ścieżki inkubacji, wspierając kompetencyjnie liderów zmian społecznych w Programie Kompetencji Miejskich oraz rozwój innowacji w ramach Pomysłu na Miasto.

uśmiechnięta kobieta stojąca przy flipcharcie
uśmiechnięta kobieta stojąca przy flipcharcie

Dizajn na wynos

filigranowe figurki ceramiczne ustawione na parapecie okna
filigranowe figurki ceramiczne ustawione na parapecie okna

Wiemy, że wszyscy potrzebują kultury i powinni mieć do niej nieograniczony dostęp. Bez względu na to, gdzie mieszkają i ile mają pieniędzy, czy znają się na sztuce, czy nie. Dlatego wymyśliliśmy wielofunkcyjny serwis – Dizajn na Wynos, który łączy w sobie świat cyfrowy i realny. U nas każdy może poznawać dobre wzornictwo i cieszyć się bliskością polskiego dizajnu. W Fundacji Bochińskich przekazujemy treści w możliwie najbardziej angażujący sposób. Tworzymy angażujące warsztaty i wystawy we współpracy z lokalnymi projektantami i projektantkami. Stosujemy nowoczesne metody, którymi dzielimy się podczas lokalnych i ogólnopolskich inicjatywach z pogranicza sztuki i nowych technologii. Opracowujemy – czasem po raz pierwszy – portfolia dawnych projektantów, a w nasze działania angażujemy osoby studenckie w ramach programu mentoringowego Masz Talent!

Więcej informacji: https://dizajnnawynos.pl/

O misji i działaniach fundacji i Dizajnie na Wynos opowiedzą:

Beata Bochińska – historyczka sztuki, prezesa Fundacji Bochińskich i pomysłodawczyni serwisu Dizajn na Wynos, specjalistka zarządzania wzornictwem oraz prognozowania trendów stylistycznych. Autorka książek, raportów, kuratorka festiwali i wystaw, jurorka konkursów projektowych. Była prezesa Instytut Wzornictwa Przemysłowego i wykładowczyni Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego. Prywatnie kolekcjonerka wzornictwa z obszaru Europy Środkowej i Wschodniej w czasach żelaznej kurtyny.

Jarosław Bochiński, członek zarządu Fundacji, doradca transformacji cyfrowych, dyrektor globalnych projektów technologicznych. Przez 25 lat związany ze światowymi liderami branży ICT, w tym Bell Labs. Matematyk, kolekcjoner dizajnu – w tym mechanicznych zabawek space age i robotów z okresu PRL-u. Pasjonat wykorzystania nowoczesnych technologii w kulturze i modeli biznesowych non-profit.

elegancka para ujęta od pasa w górę w czarnych ubraniach i o szerokich uśmiechach
elegancka para ujęta od pasa w górę w czarnych ubraniach i o szerokich uśmiechach
Skip to content