4. wymIaNNaGdynia 21 i 22 września 2023

Ścieżka 5. Centrum Dolna Brama 8, Fablab i Kawiarnia ToMY (Gdańsk)

 • Kiedy:
  22 września (piątek), 10:45-14:15
 • Miejsce zbiórki:
  plac przed PPNT
 • Limit miejsc:
  24 (zapisy pierwszego dnia wymIaNNy)
 • Podróż:
  Szybką koleją miejską
 • Adres:
  Gdańsk: najpierw ul. Dolna Brama 8, potem ul. Reduta Miś 3

Dolna Brama 8

ceglany budynek industrialny przesłonięty rzadkimi drzewami
ceglany budynek industrialny przesłonięty rzadkimi drzewami

Centrum Dolna Brama 8

Centrum Dolna Brama 8 działa oficjalnie od 23 sierpnia 2023 r. Poprzednio funkcjonował tu punkt Gdańsk Pomaga Ukrainie. Dziś mieści się tu Referat Współpracy Lokalnej i Innowacji Społecznych Wydziału Rozwoju Społecznego, Centrum Informacji i Animacji Senioralnej oraz Centrum Weterana i Edukacji Patriotycznej. Niebawem ruszą tu działania mające na celu animację środowiska lokalnego i domów sąsiedzkich, będą prowadzone konsultacje społeczne, a część przestrzeni udostępniana będzie organizacjom pozarządowym.

Podczas wizyty będzie można zwiedzić nie tylko wnętrza, ale także zapoznać się z inicjatywami, które działają na miejscu – FabLab Gdańsk powered by Orange (pracownią technologiczną z różnego typu warsztatami) oraz Bankiem Słoików Trójmiasto (inicjatywą społeczną powstałą dzięki wsparciu Funduszu INNaczej).

Więcej informacji:

Kawiarnia ToMY

kawiarnniatomy
kawiarnniatomy

Kawiarnia ToMY to przedsiębiorstwo społeczne, którego głównym celem jest wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną i które jest częścią działań Fundacji Leny Grochowskiej. Ponad 60 pracowników zatrudnionych w Fundacji pracuje w strukturach Warsztatu Rękodzieła Artystycznego, działającego obecnie w 4 lokalizacjach na terenie Polski oraz w 3 kawiarniach toMy zlokalizowanych w Gdańsku, Siedlcach i Warszawie. Pod marką “toMy” osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi tworzą ceramikę, dekoracje wnętrz, obrazy, gadżety i upominki, wyroby krawieckie oraz rzeźbę. W pracowniach cukierniczych powstają słodkie i słone wypieki z naturalnych składników oraz chleby na zakwasie.

Więcej informacji: https://fundacjalenygrochowskiej.pl/oddzialy/gdanskWizyty odbywają się dzięki wsparciu Fundacji RC i Miasta Gdańsk.

logo fundacji rc                

Skip to content