Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Energiczne i taneczne seminarium Siłowni Pamięci

22-11-2023
Za nami wyjątkowe wydarzenie - seminarium Siłowni Pamięci. Było intensywnie, energetycznie, innowacyjnie i tanecznie!

Podczas pierwszych dwóch dni spotkania gościliśmy blisko 40 osób, które na co dzień pracują w różnych placówkach i instytucjach wspierających osoby starsze. Jesteśmy pod wrażeniem ich zaangażowania i zainteresowania przedstawionymi rozwiązaniami z zakresu innowacji społecznych wspierających seniorów. 

Podczas warsztatów zapoznawaliśmy osoby pracujące z seniorami i seniorkami z 9 innowacjami, które mogą wspierać ich w codziennej aktywizacji osób starszych:

  1. Teatr przy stole 
  2. Senior CUDER 
  3. Psychoseksualność osób starszych
  4. Proste i pomocne
  5. Animator więzi
  6. Kołdra terapeutyczna
  7. Muzyka przeciw demencji
  8. Pamięć ciała osób z demencją
  9. i ambasadorka wydarzenia Siłownia Pamięci

Wyjątkowy wykład i warsztaty “Terapeutyczna moc tańca i muzyki” poprowadziła dla uczestników i uczestniczek seminarium dr Edyta Bonk.

Druga część seminarium skierowana była do opiekunów i opiekunek rodzinnych. Zaprosiliśmy na spotkanie osoby, które na co dzień wspierają bliskich cierpiących na choroby otępienne. Mieliśmy możliwość poprowadzić warsztaty wspierające dla tych 21 wyjątkowych osób oraz zaproponować kilka innowacyjnych narzędzi, które mogą być pomocne w stymulacji poznawczej i łagodzeniu różnego rodzaju napięć osoby chorej.

Zobaczcie poniżej krótką relację fotograficzną z wydarzenia (foto: Wojtek Radwański) 

Działanie organizowane w ramach projektu Katalizator innowacji społecznych, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Skip to content