Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Kompendium wiedzy o dostępnych innowacjach od Inkubatora Dostępności

30-01-2023
Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego dostępność jest ważną, a niekiedy wręcz niezbędną cechą innowacji społecznych, albo czym jest projektowanie uniwersalne i jak zastosować je w praktyce, to nowa publikacja od ROPSu w Krakowie i Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego jest właśnie dla Ciebie!

Już teraz możesz zapoznać się z „Innowacjami dla dostępności” – nowym wydawnictwem, który poświęcono nowatorskim rozwiązaniom społecznym i projektowaniu uniwersalnemu (dostępne dla wszystkich). To pigułka wiedzy o tym, jak podchodzić do innowacji, które posłużą osobom o zróżnicowanych potrzebach – na przykład osobom g/Głuchym, senior(k)om czy osobom z niepełnosprawnościami.

Twórcy i twórczynie Inkubatora Dostępności prowadzonego przez Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie podsumowali_ły swoje doświadczenia zdobyte w ciągu czterech lat działania inicjatywy, opisując najlepiej rokujące rozwiązania przetestowane w ramach inkubatora, przytaczając wypowiedzi autorów_ek innowacji i osób zaangażowanych w ich testowanie.

Publikację znajdziesz w naszej bibliotece: https://innowacjespoleczne.pl/element_biblioteki/innowacje-spoleczne-dla-dostepnosci/ oraz bezpośrednio na stronach Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

Skip to content