Fundusze UE
RP
UE

Wstecz Nesta Talks to…

20-04-2023
logo cyklu "Nesta talks to..."
Szukasz nietuzinkowego źródła wiedzy o świecie społecznym? Potrzebujesz szerszego spojrzenia na pędzącą wokół nas współczesność? Z myślą o takich osobach powstał "Nesta talks to..." - cykl rozmów z najciekawszymi myślicielami i myślicielkami naszych czasów.

Nesta to brytyjska sieć, która od 25 lat promuje innowacje społeczne, napędza ich rozwój, wspomaga innowatorów i dostarcza wiedzę w postaci badań i raportów na temat kluczowych wyzwań społecznych. Pośród swoich działań prowadzi także cykl debat na wielkie, ważne tematy, które wiszą nad naszą przyszłością. Od nierówności w dostępie do usług medycznych, przez włączającą i twórczą edukację, skutki cyfryzacji, po kryzys klimatyczny.

Goście uczestniczący w tych rozmowach to osoby, które do powszechnych problemów podchodzą z nieoczywistych perspektyw – myślicielki, twórcy i liderzy społeczności społeczności, innowatorki społeczne, artyści. Pracują nad zrozumieniem otaczającego nas świata i próbują przewidzieć, jak może wyglądać społeczna rzeczywistość kolejnych dekad.
I co najważniejsze – jak sprawić, by była lepsza!

Spis odcinków znajdziesz na kanale YouTube Nesty

Jeśli słuchanie rozmowy po angielsku nie jest dla Ciebie wygodne, możesz włączyć w odtwarzaczu YouTube napisy z tłumaczeniem na język polski.

Wybrane odcinki

 

Migracje klimatyczne

 

Gaia Vince jest dziennikarką, pisarką i prezenterką oraz badaczką na University College London. W rozmowie z Nestą tłumaczy czym są migracje klimatyczne, jakie będą ich skutki w przyszłości. Zadaje też pytania o możliwe rozwiązania

 

Czy należy wymyślić internet na nowo?

 

Rozmowa z Benem Tarnoffem, autorem książki „Internet for the People: The Fight for Our Digital Future”. Tarnoff stawia tezę, że współczesna sieć jest zepsuta, a najlepszą drogą do jej naprawy jest pozbycie się nadzorców w postaci wielkich koncernów i właścicieli komercyjnych platform. Przekonuje, że konieczna jest demokratyzacja usług internetowych i mediów społecznościowych. Ale w jaki sposób do niej dążyć?

 

Skip to content